Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Uyuşturucu Operasyonları Devam Ediyor

Uyuşturucu Operasyonları Devam Ediyor
Reklam

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince “Yasa Dışı Kenevir Ekimi” olaylarına engel olabilmek için yapılan çalışmalar kapsamında Balya İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca icra edilen çalışmalar esnasında; Balya ilçesi Akbaşlar mahallesinde yasadışı kenevir ekimi yaptığı tespit edilen M.Ş. isimli şahıs takibe alındı.

Bu kapsamda Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramalar sonucunda; Balya ilçesi Akbaşlar mahallesinde M.Ş. isimli şahsın ev ve eklentilerinde; boyları (1.20) cm ile (50) cm arasında değişen (5) kök kenevir bitkisi ile (30) adet 7.65 mm çapında mermi ele geçirildi.

Adli makamların talimatıyla bu olay ile ilgili olarak M.Ş. isimli şüpheli yakalanmış olup, hakkında yasal işlem başlatıldı.

Ayrıca yasa dışı kenevir ekimi olayında ele geçirilen kenevir bitkileri ve mermilere el konuldu.

Benzer şekilde Manyas İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; Manyas ilçesi Haydar mahallesinde yasadışı kenevir ekimi yaptığı tespit edilen E.A. isimli şahıs takibe alındı.

Bu kapsamda Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramalar sonucunda; Manyas ilçesi Haydarlar mahallesinde E.A. isimli şahsın ev ve eklentilerinde; (101) kök muhtelif boyutlarda kenevir bitkisi, (5.630) gram kubar esrar, (4) adet kurutulmaya bırakılmış tohumlu kenevir sömeği, (6) paket kenevir tohumu, bir miktar kubar esrar maddesi, kaçak kazı malzemesi, kazma, kürek, balyoz, minyatür heykel, sikke, (55) adet tarihi obje, (1) adet Oscar marka 2003 seri numaralı otomatik av tüfeği ve (1) adet seri numarası okunmayan tek kırma av tüfeği olmak üzere (2) adet av tüfeği ele geçirildi.

Adli makamların talimatıyla bu olay ile ilgili olarak E.A. isimli şüpheli gözaltına alınarak, hakkında yasal işlem başlatıldı.

Ayrıca ele geçirilen (2) adet av tüfeğinin ruhsatsız olduğu tespit edilerek, her tüfek başına (707) TL olmak üzere toplamda (1414) TL cezai işlem uygulanmış olup, suç aletleri ve uyuşturucu maddelerin tamamına el konuldu./Haber Merkezi

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ