Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

UYGUR: ‘BALIKESiR ORTAK SEVDAMIZ’

UYGUR: ‘BALIKESiR  ORTAK SEVDAMIZ’
Reklam

Kente değer katacak projeleri, işleri her platformda halletmeye hazır olduklarını önemle ifade etti

ARZU ÖZAKBAŞ

Balıkesir AK Parti Milletvekili-Adalet Komisyonu Katip Üyesi Belgin Uygur dün katıldığı bir dizi etkinliğin yanısıra DEMOKRAT’a da bir nezaket ziyaretinde bulundu. Gazetemizde Özcan Özakbaş’a konuşan ve gazete personeli ile ılımlı bir havada hoş sohbet eden hukukçu Vekil Uygur, Balıkesir’in her şeyin en iyisine layık olduğunu, bunun bilinci ile hareket edip çalıştıklarını söyledi.

Şehrin siyasileri ve dinamikleri olarak kente değer katacak her platformda işleri, projeleri halletmeye hazır olduklarını ifade eden Belgin Uygur “Balıkesir günümüzde bir atılım içerisinde. Günden güne iyiye giden bir sürdürebilirlik var. Periyot bunu gösteriyor. İkili ilişkilere dikkat ediyoruz. Vatandaş ile sürekli diyalog halindeyiz. Ama her şeyin çözümü hemen mümkün olmuyor. Gönül almak bile insanlara moral veriyor” dedi.

Seçildikten sonra sorumluluğunun arttığına dikkati çeken Uygur, “Hızlı bir yıl geçti, nasıl geçtiğini anlamadık. Dış olaylar, seçimler, ülkenin içinde bulunduğu durumun iyileştirilmesi yönündeki çabalar, çalışmalar derken bir baktık ki koca bir yıl geride kalmış. Her hafta Balıkesir’deyim. Şu anda da meclis tatil olduğu için bir süredir hep sahadayız. Vekillerin halkla samimiyeti önemli, mühim olan yaklaşım. Elde sihirli değnek yok. Amacımız maksimum noktada faydayı sağlayabilmek. Bazen birşeyleri halletme uğruna gardımızı aşağıya çektiğimiz de oluyor. Önününüzü görmek, çözme ve sonuçlandırma adına elde ne varsa onun sözünü veriyoruz. Yüzde yüz yaparızın sözünü veremediğimiz oluyor, ama çabalıyoruz” diye konuştu.

Balıkesir’in OSB’si, Lojistik Köyü, BALO’su, sanayisi, tarım ve hayvancılığı ile turizm çeşitliliğiyle, gümrüğüyle, hava ve kara ulaşımı ile anayolların kesiştiği bir bölgede pırıl pırıl parladığını kaydeden Uygur, bu il’in yakın gelecekte büyük sıçrama yapacağının da altını çizdi. Belgin vekil, Özakbaş’ın çeşitli sorularını kapsayan karşılıklı diyalogda özetle şunları kaydetti:

“VW için şehrin tüm paydaşları ile harekete geçtik. Bizim gibi pek çok il de istiyor. Her ne kadar fabrika için düşünülen üretim yeri Manisa ağırlıklı gitse de bizim talibimiz de masada. Elden gelen yapılıyor.

Yerel basının sorunlarını yakından takip ediyoruz. Anadolu basını önemli. Hiçbir yerde olmayan haberler yerel basında yer alıyor. Resmi ilan gelirlerinin vergi borçlarına gittiğini biliyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Mustafa Canbey arkadaşımız da gelinen nokta ile ile ilgili ayrıca özel olarak ilgileniyor, konunun üzerinde. Bende bu mühim meseleyi Adalet Bakanına bizzat götürdüm. İhtiyaçlar belli. İnşallah düzelteceğiz.

Balıkesir’in önü açık. İstanbul-İzmir otobanı bitti. Çanakkale asma köprüsü de tamamlandığında Balıkesir uçacak. Her konuda güzide ilimizden büyük talep var. Pek çok sektörde Balıkesir sıçrama yapacak. Cazip bir bölge haline geldi ilimiz. Bursa-Manisa sanayisi doldu taştı. Sıra Balıkesirimiz’de. İşte merkeze 2. OSB eli kulağında. İlçelerde OSB’ler peyderpey sıralanacak. Jeotermeli, kaplıcaları, barajları, göletleri ile Balıkesir farkını göstermeye başladı. Bunda tanıtım fuarlarının büyük etkisi oldu. Buradan baktığınızda karamsarlığa gerek yok. Sadece ülkemizde ekonomi kötüye gitmiyor. Global dünyada da zaten büyük daralma var, sanayilerde resesyon yaşanıyor. Bunun etkisini bizde ülke olarak yaşıyoruz. Ama bu türbülanstan da kısa dönemde kurtulacağımız inanıyorum. Türkiye neleri atlatmadı ki!”

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ