Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÜSTÜNE ÜSTÜNE GİDİLENLER

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Bizim Balıkesir’de ki kadar yerel yayın başka illerde yoktur sanırım. Bazı yerel medya oganları da  tüm hızıyla birini  gözüne kestirip üstüne üstüne gidiyor. Bir konu buluyorlar ve o kimseye sürekli baskı yapıyorlar. O konu doğru mu? Sorgulama yok, belge yok.

BEN SENİN NE YAPTIĞINI BİLİYORUM

Birine kızdığınızda ağzınızdan ilk cümledir bu  “ben senin yaptığını biliyorum”. Aslında bilinen bir şey yoktur ve hiç önemli değildir zaten. Herkes için her şey konuşulur. Doğru mu? Kimsenin umuranda değil.

Birinle uğraşmak aslında kolay bir şey değildir. Yılmadan herşeyi göze alıp kişinin üstüne üstüne gitmek bazen bunu yapan kişiye zarar verir. Sonucu tehlikeli olabilir. Tehlikeli sona katlanırım, çekinmeden uğraşırım diyenlerde çıkar elbette.

ZOR İŞLER BUNLAR

Bazı kişiler şöyle düşünür. “Biliyorum zor ama üstüne üstüne gitmeliyim.” O zaman başarılı mı olursun? Yoksa zarar mı görürsün? Bunu zaman gösterir. Birde “kul hakkı” var tabii. Bir kişinin üstüne üstüne giderken yalan yanlış şeyler yazarsan dini yönden de hesabı var, bunu da unutmamak gerekir.

SIR DİYE BİRŞEY YOKTUR

Sır diye bir şey olmadığını tüm insanlık bilir. Yine de sırrının saklanmasını ister. İki kişinin bildiği sır değil ki zaten. Ne ekersen onu biçersin. Bu yüzden yanlış şeyler yapıp ileride üzülmemek için, en iyisi kimsenin üstüne üstüne gitmemektir.

Kedi bile dört duvar arasına sıkışırsa üstüne atlar. Kimseyi üstüne atlatmanın gereği ve bu yaşda mapuslara düşmenin gereği yok.

İNTİKAM

İntikam almak için, eski sevgilinin arabasının lastiğini indirenler mi ararsın, eski kocasını dövdüren mi? Bırakın bu işleri her zaman adalet yerini bulur. Ama bu dünya da, ama öbür dünya da…

“Gelmeyin üstüme, üstümü başımı yırtarım” Halk arasında sık sık duyğunmuz bir cümle. Gitmeyin bu kadar bu insanların üstüne. Sonra size zarar verirler. Aman Dikkat!…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ