Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

UMUT CEZANIN KALKMASI VE TRANSFERDE

UMUT CEZANIN KALKMASI VE TRANSFERDE
Reklam

Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, Almanya Balıkesirliler Derneği’nin ziyaretinde “Kulübümüze verilen cezanın kaldırılmasını, transfer yapabilmeyi bekliyoruz” dedi.

ALMANYA Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Kanıkurumaz ve Yönetim Kurulu üyeleri Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı’yı kulüp tesislerinde  ziyaret ederek, kulübe katkı sunmaya hazır oldukları dile getirdi.

Avrupalı Türklere verdikleri destek için teşekkür eden Balıkesirspor Başkanı Dağlı, dernek yöneticilerini 14 Eylül tarihinde İlker Ayrık’ın sunumu ile gerçekleşecek olan Hadise Konseri’ne davet etti. Dağlı, Almanya Balıkesirliler Derneği ve Başkan Kemal Kanıkurumaz adına hazırlanan formaları hediye ederek, teşekkür etti. Kombine biletlerini Dağlı’nın elinden alan Başkan Kanıkurumaz ise Balıkesirspor’a destek çağrısında bulundu.

Başkan Dağlı bu ziyarette Balıkesirspor’un son durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Takımı ligde tutmaya çalışacaklarını dile getiren Dağlı; “Herkesin bildiği gibi 2019/2020 sezonunda yüksek bir hedefimiz yok.Mali kriz ortada. Bizden önceki yönetimlerden devraldığımız futbolcuların borçları vardı. Bunların bir miktarını ödeyerek küme düşmekten kurtulduk.Fakat bu cezadan dolayı transfer tahtası kapalı.Cezanın kaldırılmasını ve transfer yapabilmeyi bekliyoruz. Küme düşme riskimiz olmadığı için sadece kendi futbolcularımızla oynamaya karar verdik. Bunun dışında U21 ve U19 dan da genç oyuncularımızı kadromuza dahil ederek yeni bir takım kurduk” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN TARAFIN BELİ OLMASI’

Kadir Dağlı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz yeni yönetim olarak Avrupa’da bizi başarıyla temsil eden Balıkesirliler Derneği yöneticilerinin şehrimizin ortak değeri Balıkesirspor’u ziyaret etmelerinden çok memnun kaldık. Hıdırellez Şenliği’nde toplanan yardımı getirerek sembolikte olsa bağışta bulundular. Burada rakam önemli değil.. Her yerde dile getirdiğim gibi yangın söndürmek için su taşıyan karınca misali amacımızın tarafımızın belli olması çok önemli.Almanya Balıkesirliler Derneği’nin bu bu ziyareti birlik ve beraberliğimizin göstergesi oldu. Almanya’daki, Avrupalı hemşehrilerimizin derneğimize üye olarak,bizleri ziyaret ederek desteklerini devam ettirmelerini istiyorum.Ayrıca Avrupa’da futbol oynayan futbolcularımızı da Balıkesirspor’a, davet ederek, profesyonel olarak orada futbol oynasınlar,ama memleketleri burasıysa desteklerini istiyorum. Balıkesirspor’a destek amaçlı 14 Eylül de Hadise Konseri’ni düzenledik.Mali açıdan düzlüğe çıktığımızda Balıkesirspor Gecesi düzenlemeyi planlıyoruz.Biraz zamana ihtiyacımız var.”
Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Kanıkurumaz ise yaptığı kısa konuşmada;”Balıkesirspor tesislerinde şehrimizin markası Balıkesirsporumuzun Başkanı Kadir Dağlı’yı arkadaşlarımla ziyaret ettik.Kendilerine Almanya daki Balıkesirlilerin desteğini sunduk. Balıkesirspor’a sahip çıkacağımızı başkanımıza ilettik” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ