Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TÜRKİYE’DEKİ DAHİLİ VE HARİCİ OYUNLAR

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Türkiye kendi vatandaşları arasında merhametli küffara karşı şiddetli olmalı. FETÖ’cülerin müminlere yapmadıkları kahpelik kalmamıştır. Haçlıların asırlar önce yaptıklarına bakmaya gerek yok. Günümüzde; Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de neler yaptıklarına şahidiz.

Evet, işte bu teslimiyetçi zihniyet 15 Temmuz akşamı Haçlılar adına Müslüman Anadolu halkını bombaladı, tanklarla ezdi. Birde o gece başarılı olsalardı neler yapacaklarını düşünün. Hamdolsun 15 Temmuz bir millet oldu ve o gece Allah’ın lütfuyla üzerimizdeki korkaklıktan kurtulup şahadete koşa koşa giden bir halk görüldü.

Fetö’nün TSK imamı olan Adil Öksüz’ün nerede olduğu bir muamma. Evet, söz konusu bu hain kişi ülkeden kaçmış, ama sürekli olarak gittiği ülkelerin yönetimlerince koruma altına alınmış ve alınmaktadır. Yurt dışına kaçan hain sadece Öksüz değil, buna benzer yüzlerce terörist dış ülkelerde yaşıyor. Söz konusu bu teröristler bulunduğu ülkelerden istenildiği halde verilmiyor. Bunların başında FETÖ var. Hatta bulundukları ülkelerde dernekleri ve hatta okulları bile olduğu biliniyor. Bunun yanında Türkiye ile ABD arasında YPG/PKK terör örgütü üzerinden yaşanan sorunların NATO savunma planlarının bloke edilmesine varacak şekilde ittifak edilmesine başka bir sorun. Türkiye aynı zamanda sadece ABD ile değil, aynı zamanda Avrupalı NATO ülkeleriyle de sorun yaşıyor. Avrupa’da en fazla Fransa YPG/PKK’nın hamililiğine soyunmuş durumda. NATO savunmasına yetersiz katkısı konusunda ABD’nin Almanya’ya yönelik eleştirileri de devam ediyor olması. ABD, Almanya’nın saldırgan politikalar izleyen Rusya’yı cesaretlendirdiği ve bu ülkeye karşı uygulanan yatırımların etkisiz hale getirdiği görülüyor. Hiçbir ABD’li yetkili, lobi temsilcisi bile falan görüşmeden sadece FETÖ elebaşı Gülen’in adamları ile görüşüp geldiniz mi? Ardından Erdoğan kaçacak, onu ben bile kurtaramam demediniz mi? Yoksa size FETÖ bir teminat mı verdi? Yoksa Amerika kulağınıza bir şeyler mi fısıldadı? Şimdi kalkıp Yahudi lobisinden FETÖ’nün yönlendirdiklerinden söz etmiyorsunuz, saray diye tutturuyorsunuz. Sayın Kılıçdaroğlu bilesiniz ki, tuttuğunuz yol yanlış ve tehlikeli, Türkiye’nin düşmanları için mesele Erdoğan meselesi değil, ama sizin meseleniz Erdoğan meselesi öyle mi? Bilesiniz ki tavrınızla Türkiye’nin yanında değil Milletin düşmanları ile aynı safta görünüyorsunuz ki, biz ne diyelim…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ