Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TÜRK KIZILAYI BALIKESİR ŞUBESİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK..

TÜRK KIZILAYI BALIKESİR ŞUBESİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK..

İhtiyaç sahipleri için gereken kan stoklarındaki düşüşü önlemek amacıyla bağışçılarını Kan Merkezi’mize davet eden Balıkesir Kızılay, Kan Alma Merkezlerinde gerekli hijyen şartlarının oluşturulmuş halde olduğunu ve güven içinde kan alınabildiğini duyurdu

Türk Kızılay’ı Balıkesir Şubesi, il merkezinde bulunan Devlet Hastanesi, Atatürk Şehir Hastanesi ve Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Bölümleri’nde özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarına manevi destekte bulundular.

Korona virüs salgını nedeniyle yoğun bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etmek amacıyla ziyarette bulunan Kızılay Balıkesir Şubesi’ni güvenli bir alanda karşılayan Acil Servis çalışanları ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Ziyaretle ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Balıkesir Şubesi , “Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Dünyayı etkisi altına alan Yeni Korona virüsle mücadelede hepimize önemli görevler düşüyor. Toplum olarak birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sosyal farkındalık yaratmak ve sürecin ortaya çıkardığı zafiyetleri gidermek amacıyla sosyal çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Siz sağlık çalışanlarımız, bizim sağlığımız için 24 saat yoğun bir şekilde, maazallah virüs bulaşma riskine rağmen cesurca mesai harcarken Vefa Destek Grubu bünyesinde dezavantajlı vatandaşlarımız evden çıkmasın diye yardımlarımızı sürdürüyoruz. İlimizde yaşanan sıkıntılı süreç içerisinde, bu yükü en fazla sırtlayan sağlık personeline teşekkür etmek ve her zaman destek için hazır olduğumuzu ifade etmek için buradayız” diye açıklama yaptılar. Sağlık çalışanları da bu ziyaretten memnuniyetlerini belirttiler. BİZ SİZİN İÇİN BURADAYIZ, SİZ DE BİZİM İÇİN EVDE KALIN” diye beyanda bulunarak tüm Balıkesirlilere seslendiler.

Türk Kızılayı Balıkesir Şube yönetimi; “Bu sürecin en kısa zamanda milletimiz, ümmet ve insanlık için sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz. Buradan süreci en az hasarla atlatmak ve can kaybının önünü kesmek amacıyla bulaşma riskine karşı EVDE KAL, EV SANA YETER BALIKESİR diyoruz.

Ayrıca bu vesileyle toplumsal dayanışmamızın her zamankinden önemli olduğu şu günlerde, ihtiyaç sahipleri için gereken kan stoklarındaki düşüşü önlemek amacıyla bağışçılarımızı Kan Merkezi’mize davet ediyoruz. Kan alma merkezlerinde gerekli hijyen şartları oluşturulmuş halde ve güven içinde Kan alınabilmektedir” beyanda bulundular.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ