Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Turizmde Türkiye’de bir ilk hayata geçiyor

Turizmde Türkiye’de bir ilk hayata geçiyor
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm istatistiklerinin tek elde toplanıp işlenebileceği, sınır giriş-çıkışlarının yanı sıra turistlerin genel profillerinin de yansıtılacağı “veri merkezi” kurulacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un daha önce turizm verileriyle ilgili yeni bir çalışma yapılacağını açıklayarak, sinyalini verdiği yeni sistemin detayları belli oldu.

Bakanlık Tanıtma Genel Müdürlüğünce çalışmaları yürütülen ve 2019’da hayata geçirilmesi hedeflenen uygulama sayesinde Türkiye’de ilk kez turizmle ilgili “veri merkezi” oluşturulacak.

Türkiye’nin yeni tanıtım stratejisini hazırlayarak, gelecek yıldan itibaren uygulamaya koymayı ve bu çerçevede “Türkiye Markası”nı oluşturmayı planlayan Bakanlık, “veri merkezi” ile hali hazırda farklı kurum ve kuruluşlarda bulunan turizm istatistiklerinin tek elde toplanarak, turizmle ilgili bilgilerin sağlıklı bir zemine kavuşturulmasını amaçlıyor.

Bu kapsamda, kurulacak merkez, kamu kurum ve kuruluşları ile turizm sektöründen gelen tüm verileri bünyesinde toplayacak. Söz konusu verilerin tekilleştirilmesi çalışmalarının 2-2,5 aylık bir sürede tamamlanması öngörülüyor.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber