Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TRAFiKTE HER YIL DAHA iYiYE

TRAFiKTE HER  YIL DAHA iYiYE

Vali Yazıcı mesajında, “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda” ve “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” sözüyle, Balıkesirli hemşehrilerini trafik konusunda daha duyarlı davranmaya davet etti.
Balıkesir’de karayolları trafik güvenliğiyle ilgili olarak trafik ekiplerinin şehrin genelinde yapmış oldukları uygulamalar ve denetimlerle gece gündüz demeden trafik düzenini sağlayarak kazaların önlenmesine çalıştıklarını hatırlatan Vali Ersin Yazıcı, “Trafik ekiplerimiz, karayollarımızda güvenliğin sağlanması için gece gündüz demeden, yüksek bir görev bilinciyle vazifelerini yerine getiriyorlar. Bu fedakârlıkları dolayısıyla trafik ekiplerinde görev yapan tüm personelimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Trafik güvenliğinin sağlanması, yalnızca bu işle sorumlu kurum ve kuruluşların gayretleri ile varılabilecek bir hedef değildir. Herkes trafik kurallarına uymanın kendisinin ve başkalarının güvenliği için şart olduğunu bilmeli ve buna inanmalıdır. Bu sebeple trafikte bireysel duyarlılıkta üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve kurallara uymayı bir görev kabul etmeliyiz. Trafik kazalarının, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarını ihlal etmeleri sonucu meydana gelmekte olduğu göz önüne alındığında, bu kazaların en az seviyeye çekilmesi için hem yayaların, hem de sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları gerekmektedir. Bizler, kendimiz için olduğu kadar başkalarının güvenliği için de trafik konusunda duyarlı olmak zorundayız. “ifadelerini kullandı.
EMNİYET KEMERİ TAKALIM,
HIZ KURALLARINA UYALIM
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası münasebetiyle, bütün vatandaşları trafik konusunda daha duyarlı davranmaya davet eden Vali Yazıcı, “Trafik ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının da ortak hareket etmeleri ayrıca önem arz etmektedir. Trafik güvenliğinin sağlanması için, kanunun görev verdiği kurum ve kuruluşların yanı sıra üniversiteler, demekler, vakıflar, sivil toplum örgütleri ve özellikle medyanın desteği ve katkısı çok büyüktür. Trafik konusunda hepimize önemli görevler düşmektedir. Bu vesileyle bütün sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın trafik kurallarına harfiyen uyması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. İnsan hayatı için önemli kurallardan ilki sürücülerin emniyet kemeri takmaları ve hız kurallarına uymalarıdır. ‘Sağlıklı ve güvenli bir toplum için, trafik kurallarına uyalım ve gelecek nesillere örnek olalım’ temennisiyle, tüm halkımızın ve personelimizin ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nı kutluyor, Trafik Haftası etkinliklerine katkıda bulunanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, saygılar sunuyor, kazasız günler diliyorum.” ifadeleriyle mesajını tamamladı.
Haber Merkezi

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete