Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TOPRAK DEDENİN ADI BİR CADDEYE VERİLSİN

TOPRAK DEDENİN ADI  BİR CADDEYE VERİLSİN

BALIKESİR TEMA VAKFI İL TEMSİLCİSİ METİN KUTER  KARESİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA TEMA VAKFI KURUCUSU HAYRETTİN KARACA ADININ BİR CADDEYE VERİLMESİNİ ÖNERDİ

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter TEMA Vakfı’nın çalışmaları ve diğer faaliyetleri hakkında istatistiki bilgiler vererek, geçtiğimiz yılın başında vefat eden Toprak Dede diye ünlenen merhum Hayrettin Karaca’nın isminin Karesi’de bir parka, caddeye veya sokağa verilmesi için Karesi Belediyesi’ne müracaatta bulundu.

Konu ile ilgili olarak Başkan Metin Kuter, DEMOKRAT kanalıyla kamuoyuna şöyle seslendi:

“Sevgili dostlar! Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kurulan TEMA Vakfı, erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmak üzere çalışmalarını sürdürmekte. Kuruluşundan bugüne faaliyetlerini gönüllülerin desteği ile hayata geçiren TEMA Vakfı, yaklaşık 900.000 gönüllüsünün desteği ile 81 il, 392 ilçe, 122 mahalle ve 157 üniversitede aktif olarak faaliyet göstermekte.

Doğanın korunması için örnek bir mücadele sergileyen, Anadolu’yu köy köy gezerek Türkiye’nin doğasına ve erozyon tehlikesine dikkat çeken TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı, Toprak Dedemiz Hayrettin Karaca, 20 Ocak 2020’de aramızdan ayrıldı.

Gezegenimizin sürdürülebilir bir yaşam ihtiyacının her geçen gün daha da arttığı bir dönemde, Hayrettin Karaca gibi Birleşmiş Milletler Doğru Yaşam Ödülü ile onurlandırılmış bir doğa gönüllüsünün isminin yaşatılmasının, gelecek kuşaklar açısından bir rol modeli işlevi göreceği inancıyla, kendisinin anısını ve adını yaşatmaya uygun olacak şekilde KARESİ ilçemizin bir sokak/cadde veya parkına Hayrettin Karaca isminin verilmesi konusunda Karesi Belediye Başkanlığına müracaat ettik.  Bu konuda desteğinizi  talep ederim.

Saygılarımla..”

(Haber: A.Hikmet Varlık)

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete