Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TKK ÇİFTÇİNİN HEP EMRİNDE

TKK ÇİFTÇİNİN HEP EMRİNDE
Reklam

KOOPERATİFİN 2019 YILI HEDEFİ 1 MİLYAR TL. KREDİ KULLANDIRMAK

Balıkesir Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğü’nün 2018 bilançosu 700 milyon lira olarak gerçekleşti. 2019 yılındaki çiftçiye vermeyi hedeflediği kredi miktarı tam 1 milyar lira

 

Özel Haber – Recep Aslandur

Balıkesir TKK Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kooperatifler aracılığı ile 2018 yılında 700 milyon liralık kredi kullandırıldı. 2019 yılında ise 1 milyar lira kredi kullandırmayı hedefledikleri DEMOKRAT’a özel açıklandı.

TKK’nın çiftçilerin kuruluşu olduğunu, bu nedenle tüm varlıklarıyla çiftçinin emrinde olduklarını dile getiren Bölge Müdürü Vedat Altın gazetemize konuşarak “Çiftçi varsa bir varız. Çiftçi kazanırsa bir kazanırız. Çiftçi mutluyla bizler mutluyuz. Çiftçinin yok olması demek, bizim de yok olmamız demektir. Kurumumuz da çalışan tüm personel gece-gündüz 7/24 çiftçinin emrinde olan bir kuruluşuz. Çiftçinin doğumunda, ölümünde, düğününde, derneğinde hep yanlarında Tarım Kredi Kooperatifi olmak zorundadır” dedi.

HASATTA ÇİFTÇİYLE BİRLİKTE OLURUZ

Çiftçinin hemen her ürününü satın aldıklarını belirten Müdür Altın “Çiftçinin buğdayını, mısırını, arpasını, ayçiçeğini satın alırız. Ayrıca silajlık mısırını alırız, silaj yaparız. Satmak istemezse çiftçinin silajını yapar teslim ederiz. Çiftçimiz tarladan telefon eder, tarlaya kadar mazotunu ayağına götürürüz. Para istediğinde parasını veririz. Bizler çiftçinin emrindeki hizmetkârlarıyız. Çiftçimiz hayvanları için Veteriner ister göndeririz. Çiftçinin daha bilinçli üretim yapması için seminerler veririz, eğitimler veririz. Akşama kadar mesaide çalıştıktan sonra, akşamları köylere eğitime gideriz. Çünkü birim işimiz çiftçinin mutluluğu için çalışmaktır” diye konuştu.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber