Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Titanik filmi replikası ile geri dönüyor

Titanik filmi replikası ile geri dönüyor

Sinema tarihinde büyük etki bırakan Titanik filmi geri dönüyor. Titanik 2 için Çin merkezli CSC Jinling RMS, filmin replikasını üretmek üzere düğmeye bastı. İşte tüm detaylar…
Gösterime girdiği dönemde büyük ses getiren ve gişe rekorlarını yükselten Titanik, 20’nci yüzyıla damgasına vuran yapımlardan birisi olarak biliniyor. Film yönetmen James Cameron’a da çeşitli ödül törenlerinde en iyi yönetmen ve en iyi film ödülünü kazandırdı.
Titanik 15 Nisan 1912 sabahı Southhampton’dan New York’a gitmek üzere Transatlantik seferini başlattıktan sonra, Newfoundland kıyılarına 600 km uzaklıktaki bir buz dağına çarparak sulara gömüldü. 1500 kişinin hayatını kaybettiğı bu trajedi sayısız kitap, sergi ve efsanelere konu oldu.
Yıllar geçmesine rağmen bu gemi ve film hala izleyenlerin hafızasından silinmiyor. Filmin başrollerini ise Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in 1997 yılında paylaşmıştı.
Bundan 106 yıl önce Atlantik Okyanusu’nda batan Titanik yeniden denizlere dönüyor. Çin merkezli CSC Jinling RMS Titanic’in replikasını üretmek üzere çalışmalara başladı.
Paylaşılan bilgilere göre Titanik 2, 2022 yılında kullanıma girecek. Titanik 2 bildiğimiz tarihi geminin aynısı olacak. Aradan 106 yıl geçmesine rağmen Titanik’teki yolcu sınıfı sistemine de devam edilecek.
Bu gemi ile mavi yolculuğa çıkmak isteyen yolcular farklı kategorilerdeki kamaralarda seyahat edebilecek. Zengin kişiler üst tarafta olacak.​ Maliyetinin ise 500 milyon dolara mal olacak. Gemi ilk seferini İngiltere’nin Southampton kentinden New York’a yapacak.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete