Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TEMA iYiLiK PEŞiNDE KOŞTU

TEMA iYiLiK PEŞiNDE KOŞTU

Maratona 4 takım, 31 kayıtlı koşucumuz katılan Balıkesir TEMA 19 bin 285 TL bağış topladı.
Toplanan bağışlar TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği hesabında 130 öğrencimizin doğa eğitimi almasını sağlayacak. Bu maratonda yardımseverlik koşusu ile 1.470 koşucumuzdan 1.187 koşucumuz 17.387 bağışçıdan toplam 872.022 TL kaynak yaratıldı. TEMA, “Ağaç Projesi Kardeşliği” ile ilgili yaptığı açıklamada çocuklarımızın doğayla kurdukları ilişkide daha hassas ve çevre sorunlarına karşı daha duyarlı birer birey olmalarını hedefliyor. Böylece yarının karar vericilerinin de şimdiden yeşil sevgisi ve doğa bilinciyle büyümesinin mutluluğunu yaşıyorlar. Balıkesir TEMA’dan DEMOKRAT’a yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:
DOĞA DOSTLARINA SESLENDİLER
“TEMA Vakfı olarak, 28 yıldır başta topraklarımız olmak üzere tüm doğal varlıkları koruyan bir nesil yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Doğa sevgisinin ancak küçük yaşlarda oluşması halinde kalıcı olduğunu biliyoruz.
Çocuklarımızın doğayla kurdukları ilişkide daha hassas ve çevre sorunlarına karşı daha duyarlı birer birey olmalarını hedeflerken, yarının karar vericilerinin de şimdiden yeşil sevgisi ve doğa bilinciyle büyümesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hedef doğrultusunda geliştirilen Ağaç Kardeşliği projesine sevgili doğa dostlarımızın desteğiyle kaynak yaratıyoruz.
11.626 FİDAN TOPRAKLA BULUŞACAK
7-8 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenen İstan-bul Maratonu’nda iyilik peşinde koşarak Vakfı-mızın “Ağaç Kardeşliği” projesine destek veren sevgili doğa dostlarımıza içten teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu maratonda yardımseverlik koşusu ile 1.470 koşucumuzdan 1.187 koşucumuz 17.387 bağışçıdan toplam 872.022 TL kaynak yarattı. İstanbul Maratonu’nda projeye sağlanan somut katkıyla, 5.813 çocuğumuza doğa eğitimi verecek ve Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı oluşturarak toplamda 11.626 fidanın toprakla buluşmasını sağlayacağız.
ÖĞRENCİLER DOĞA EĞİTİMİ ALACAKLAR
İstanbul Maratonu Sanal koşusunda; Balıkesir TEMA, Ayvalık TEMA , Burhaniye TEMA ve Bandırma TEMA olarak oluşturduğumuz 4 takımla koştuk. Koşuya 31 kayıtlı koşucumuz katıldı. Koşumuzla 303 yardımsever bağışçımıza ulaştık. Toplam 19.285 TL bağış topladık. Toplanan bağışlarımız TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği hesabında 130 öğrencimizin doğa eğitimi almasını sağlayacak ve Eskişehir’de Hayrettin KARACA Hatıra Ormanında fidanlarımız yeşerecektir. Sevgili doğa dostlarımız değerli desteğiniz TEMA Ailesi tarafından daima hatırlanacaktır.
Adımlarımızı doğa için atacağımız güzel günlerde yeniden bir arada olmak dileğiyle…”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete