Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TECRÜBE HAYALLERLE BULUŞTU..

TECRÜBE HAYALLERLE  BULUŞTU..

“Gençliğimiz Ortak Geleceğimiz” projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü  Lokman Arıcıoğlu ile birlikte Eski Milli Boksörlerimiz Arif Çelik, Nuri Eroğlu ve Hasan Yorulmaz, Balıkesir Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Okulun Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide gençlere sporun faydaları ve sporcu olmanın avantajları anlatıldı.

Öğrencilere çok çalışmaları ve kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arıcıoğlu, geleceğin gençlerin omuzlarında yükseleceğine dikkat çekti. İl Müdürü Arıcıoğlu, “Gerek bireysel, gerekse takım sporları ile ilgilenen çocuklar; disiplin konusunda başarılıdır. İlgilendiği spor dalında başarılı olmak için disiplinli olması gerektiğini öğrenen çocuklar, yapmayanlara oranla disiplinli ve hedef odaklı kişilik yapısına sahip olurlar. Sporun hangi dalıyla uğraşırsanız uğraşın, sporcu disiplinine, planlı çalışmaya bağlı kalmalısınız. Bu nedenle hayatımızın her aşamasında sporla birlikte yaşamalıyız. Burada da sizlerle birlikte olmaktan gerçekten onur duydum, öğretmenlerimize ve organizasyonda da emeği geçen herkese sizlerin huzurunda da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Boks sporumuzun duayenleri ise, spor karşılaşmalarında hızlı olmak ve çabuk karar vermek durumunda sıklıkla kalan çocukların bunu hayatlarının her alanına uygulayabilir hale getirebileceklerini,  bu nedenle, karar alma, matematiksel düşünme ve olasılıkları hızlı bir şekilde hesaplayabilme gibi konularda da kendilerini hızlı bir şekilde geliştirebileceklerine vurgu yaptılar.

Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası için ilimize gelen milli boksörlerimizin öğrencilerden yoğun ilgi gördüğü söyleşi programı sonunda okul yetkilileri, öğrenci ve sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.​

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete