Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

TARTIŞMALI TOPLANTI!

TARTIŞMALI TOPLANTI!

DEMİR VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu yoğun katılımla gerçekleştirilirken,  başkanlığına yeniden Ramazan Demir seçildi. Bandırmalı üyeler birbirine girdi, neyse ki sataşmalar laf düellosunda kaldı! Mevcut yönetim muhalif kanat tarafından eleştirilmesine rağmen açık oylamada açık farkla kazandı. Diğer başkan adayı İlkan Toprak projelerinden bahsetti, hazırun cetvelindeki belirsizlikten, kimin üye olup olmadığını bilememekten yakındı.

 Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Olağan Genel Kurulu bugün Otel Basri’de yoğun bir katılımla yapıldı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Teşkilat ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir’in başkanlığındaki divan kurulunda  Canfeda Eser, Gülçin Savaşaneril Yurdakul, Jale Filizel ile A. Hakan Atila görev aldı. AK Parti Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbey ve Adil Çelik, AK Parti Karesi Belediye Başkan adayı Dinçer Orkan, Sanayi Odası Başkanı Hasan Eğinlioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Altıeylül Belediye Başkan adayı Esin Balıbek, Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu da kongreyi izledi.

BGC üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Ramazan Demir ile İlkan Toprak’ın  listeleri yarıştı. Genel kurul üyelerinin talebi doğrultusunda açık yapılan oylamada 122 üye oy kullandı. Ramazan Demir’in listesi 113 oy alırken, İlkan Toprak’ın listesi için 9 üyenin oy kullandığı görüldü.

İŞTE BGC’NİN YENİ YÖNETİMİ

Demir başkanlığında güven tazeleyen BGC Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Coşkun Yaman, Ceren K.Yıldırım, Didem Kantarlıoğlu, Doğan Alparslan, H. Hilmi Duyar, H.Cengiz Güneş, İlhan Küçük, Metin Issızlar, Taşkın Sarıca, Ümit Babacan.

DENETLEME VE DİSİPLİN KURULU DA SEÇİLDİ

Denetleme Kurulu üyeliklerine Jale Filizel, Emrah Elmas ile Abdullah Kantarlıoğlu seçilirken Disiplin Kurulu Atilla Kaya, Ümit Ulus, Bekir Terzioğlu’ndan oluştu.

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Gazeteciler Cemiyetinin yeni dönemdeki Yüksek İstişare Kurulu ise şöyle:

Özcan Özakbaş, Sıtkı Şeremetli, Tahsin Ayyıldız, Semih Bolluk, Şükrü Berber, Orhan Köken, Aziz Han, A. Hakan Atila, Levent Uysal, Mehmet Yarma, Necati Uytun, Ş.Tarık Sürmelioğlu.

Gazeteciler Federasyonu delegeliklerine ise Sadullah Özcan, Ümit Babacan, Ramazan Demir ile Semih Keleş seçildi.

DEMİR: “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

BGC Başkanı Ramazan Demir, teşekkür konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Bizler, yola çıkarken halis niyetle çıktık.  Bu niyetimizden asla şüphe duymayın. Allah’ın izniyle sizin desteğinizle aldığımız nöbeti, üstlendiğimiz görevimizi camiamız adına layık olduğunuz hedefe ulaştıracağız. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, bizim derdimiz üzümü yemek. Parçalanan, bölünen, birbiriyle kavga eden, birbirinin ayağına çelme takan değil, camianın çıkarları noktasında tek yürek, tek ses olabilen bir camia görmek istiyoruz.  Böyle bir camianın üzümünü hep birlikte yemek istiyoruz.  İnşallah bunu da iyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesini sağlayarak hep birlikte başaracağız.”

TOPRAK: “CEMİYET DAHA AKTİF OLMALI

İlkan Toprak da söz alıp projelerinden bahsetti. Toprak, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin yaptıklarını örnek olarak alıp Balıkesir’de de şu andaki mevcudun üzerine konup çok şeyin başarılabileceğini ifade etti. Balıkesir’de gazeteciler için sadece bir müzenin yapılabildiğini, bunu da takdir ettiğini kaydederek “Ama sadece müze yetmez. Balıkesir’deki gazeteciler için tam teşekküllü bir park yapmayı düşünüyorum. İçinde yeşil alanlar, oturma ve oyun grupları, salon-kafeterya, yani herşey olacak içinde. Yine Basın sitesi var, içinde gazeteci yok. Ayrıca bu cemiyetin olduğu Paşa Konağı’nı tüm üyelerimize açmak istiyorum, açılmalıdır da, herkes yararlandırılmalı” diyerek hazırun cetvelini göremediklerini, kimin üye olup olmadığını bilemediklerini belirtti.

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ