Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Tam isabet!.. Müjdeli haber yine DEMOKRAT farkıyla…

Tam isabet!.. Müjdeli haber yine DEMOKRAT farkıyla…
Reklam

400 YATAKLI YENİ

HASTANE GELİYOR

350 yatak kapasiteli ikinci bir hastane de Edremit’e yapılacak.

Balıkesir merkezdeki Devlet hastanelerinde 371 doktor, 4 bin 252 personel çalışıyor. Mevcut Balıkesir Devlet Hastanesi’nin olduğu alandaki A-B blokları yıkılacak, 400 yataklı modern hastane yapılacak.

Recep Aslandur

Balıkesir Devlet hastanelerinde öncelikle hasta memnuniyetinin hedeflendiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. M. Burak Öztop, bunun için 7/24 çalıştıklarını söyledi.

Balıkesir Merkez’de 4, il genelinde 32 “Evde Bakım Ekibi” bulunduğunu ifade eden Müdür Dr. Burak Öztop DEMOKRAT’a yaptığı özel açıklamada “2018 yılında 67’sine 721 hasta ziyareti yapıldı. İlimiz genelinde 32 evde hasta bakım ekibi sürekli yatalak hastalarımızı periyodik olarak ziyaret edip, onların sağlıklarını kontrol altında tutuyorlar. Balıkesir’in oldukça büyük bir il olması nedeniyle 7/24 çalışmak bile bize yetmiyor. Sağlık çalışanı ‘sabah 8, akşam saat 5 oldu gideyim’ diyemiyor. İnsan sağlığı bizim için çok önemlidir. Hastalar, hasta yakınları mutluysa bizler mutlu oluruz” dedi.

İL SAĞLIK 11 BİN 800 PERSONELE SAHİP

Balıkesir merkezdeki hastanelerde çalışanlarla ilgili bilgi veren Müdür Öztop “Balıkesir Şehir Hastanesi’nde 262, Balıkesir Devlet Hastanesi’nde 110 olmak üzere toplamda 371 doktora sahiptir. Bu hastanelerimizden Şehir Hastanesi’nde 2802, Devlet Hastanesi’nde 1450 personel olmak üzere iki hastanemizde 4 bin 252 personel bulunmaktadır. Ayrıca İl genelinde olmak üzere de toplam 11 bin 800 personel vardır. Sürekli kontrol altında tutarak en iyi hizmetin verilmesi için çok yoğun olarak çalışmaktayız” bilgisini aktardı.

BALIKESİR MERKEZ’E 400 YATAKLI, EDREMİT’E 350 YATAKLI YENİ HASTANE YAPILACAK

Balıksir Devlet Hastanesi’nin yerine 400 yatak kapasiteli yeni hastane yapıldığında çok daha mükemmel hizmetin olacağına inandığını belirten  Müdür Öztop “Bilindiği üzere Edremit Devlet Hastanesi 200 yataklı ve oldukça yetersizdir. Bu nedenle 350 yataklı yeni bir hastane yapılacak. Böylece bölgenin eksikliği duyulan modern hastaneye kavuşulacak ve yatak kapasitesi artırılmış olacaktır. Balıkesir Devlet Hastanesi’nin arkasındaki Sağlık Meslek Lisesi, sonraki yıllarda Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi görevi de yapan bina, hastanenin A ve B blokları yerine yine modern bir 400 yataklı hastane yapılacak. Bunlar yapılıp hizmete girdiğinde bölgemizde sağlık hizmetleri konusunda çok iyi bir rahatlama olacaktır” diyerek müjdeli haberi verdi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ