Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“TABİİ Kİ TEKRAR AĞAÇLANDIRILACAK”

“TABİİ Kİ TEKRAR AĞAÇLANDIRILACAK”

Vali Hasan Şıldak Ayvalık’taki yangın sonrası sosyal medyada ki bazı paylaşımların, çıkan haberlerin spekülasyondan ibaret olduğunu belirtirken, “13 hektarı orman, 40 hektarı da tabiat parkı statüsünde olan alanı ağaçlandırılarak tekrar yeşertmek bizim görevimiz” dedi.
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Ayvalık’ta incelemelerde ve ziyaretlerde bulunurken, geçtiğimiz hafta Küçükköy-Badavut Mevkiinde meydana gelen orman yangını ile ilgili açıklamalar yaptı.
13 HEKTARI ORMAN, 40 HEKTARI
TABİAT PARKI STATÜSÜNDE
Vali Şıldak, “Hepimizi derinden üzen ve 53 hektar alanı kaybetmemize sebep olan yangın sonrasında çalışmalar devam ediyor. 13 hektarı orman, 40 hektarı da tabiat parkı statüsünde olan alanı ağaçlandırılarak tekrar yeşertmek bizim görevimiz. Devletimiz de bu konuda çok hassas. Sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar, çıkan haberler spekülasyondan ibaret. Tabi ki tekrar ağaçlandırılacak.” dedi.
Teknik ekipler ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün bu alanın tespitlerini yaptığını açıklayan Şıldak, ” Teknik çalışmalar neticesinde uygun görülen zamanda temizlik, kök sökümü, ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Bu alanda orman varlığının tekrar kazandırılmasında doğal yöntem mi yoksa dikim şeklinde bir uygulama olacağına Orman ve Milli Parklar bu iki kurum birlikte karar verecek. Bu da tamamen teknik gereklere göre belirlenecek. Valilik olarak süreci yakından izliyoruz. Yanan alan en uygun şartlarda yine orman alanı olarak ağaca kavuşturularak korunacak.” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ