Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SYAL’E VEDA

SYAL’E VEDA

Balıkesir ve ilçelerinde yıkılacak 51 eğitim kurumu arasında yer alan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde son ders 7 Şubat cuma günü yapılacak. Mezunlar ve öğrenciler veda gününde buluşacak.  SYAL, 10 Şubat tarihinden itibaren 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretime devam edecek.

Balıkesir’deki deprem riski olan okulların boşaltılması ve yıkılması konusunda çalışmalar sürüyor. Bu okullardan biri olan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi ise internet sayfasından velileri ve öğrencileri bilgilendiriyor.

Daha önce yapılan açıklamada, SYAL’in geçici olarak Kasaplar mahallesinde Soma caddesindeki 15 Temmuz Şehitler Lisesi’nde eğitime devam edeceği bildirilmişti. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi de Bahçelievler mahallesindeki binanın deprem riski nedeniyle boşaltılması nedeniyle  bu binaya taşınmıştı. İki okul Kuvayi Milliye Ortaokulu olarak inşa edilen bu binada buluşacak.

SABAHÇI, ÖĞLENCİ OLACAKLAR!

Son açıklamada ise okulun taşınma  tarihi belli oldu. SYAL’in 10 Şubat 2020 pazartesi günü itibariyle 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’ne taşınacağı bildirildi. Okul yönetiminden yapılan açıklamada, ” 12’nci sınıflarımız sabahçı olup 07.20 de derse başlayarak 13.20 de çıkacaklardır. Diğer sınıflarımız da öğlenci olup 13.45 te derse başlayarak 19.45 te çıkacaklardır. Servisler öğrencilerimizi aynı noktalardan alacaklardır. Bize verilen bilgiye göre yeni okul binamızın öncelikli olarak tamamlanması planlanmıştır. Sürecin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz” denildi.

İSMİ AYNI KALACAK MI?

SYAL’le ilgili karar öğrenciler ve veliler kadar bu okulda çalışan ya da bu kurumdan emekli olan öğretmenlerle okul mezunlarını da üzdü.  Okul yönetimi ile görüşen SYAL Mezunları Derneği, okulun statüsünde bir değişiklik olmayacağını  ve yine Anadolu Lisesi olarak kalacağını açıklarken, “İsminin de aynı kalması yönünde çabalarımız sürüyor” açıklamasını yaptı.

VEDA GÜNÜ 

Öte yandan 12 sınıf öğrencileri 7 Şubat cuma günü saat 15.00’de okulda veda günü gerçekleştirecek.  “Bina ile birlikte anılarımız da yok olacak” diyen SYAL Mezunları Derneği’nin bu konudaki açıklaması da şöyle:

“Sevgili SYAL mezunları;

Mezunlar Derneği olarak cuma günü okulda düzenlenen organizasyona katılacağız.. Şu an okuldaki 12.sınıf örencileri, mezun öğrenciler, öğretmenler, çalışanlar ve SYAL’den yolu geçmiş herkesi davet ettiler.. Bizde bu daveti fırsat bilip kendi çapımızda bir organizasyon yapalım istedik. Hepinizi görmek, son defa koridorlarda gezmek, sınıfları koklamak istiyoruz..Mezun bir arkadaşımız da o günü bizimle fotoğraflayacak ve ardından sucuk ekmek partisi olacak. O gün mümkünse islerinizi öteleyip gelin arkadaşlar.. Anılarımızı tazelemek,hafızalarımıza kazımak için haydi SYAL!
Okuluna sahip ÇIK…”  
(balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ