Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SÜT BİRLİĞİ ‘AVRUPA PROJE PAZARI’NDA

SÜT BİRLİĞİ ‘AVRUPA  PROJE PAZARI’NDA

Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Belçika’nın Brüksel şehrinde düzenlenecek olan “Tranport Networking and Brokerage Event” (Ulaşım Alanı Bilgi Günü ve Proje Pazarı) etkinliğine  Avrupa Komisyonu tarafından davet edildi.

Avrupa Komisyonu’nun Charlamagne binasında düzenlenecek olan  “Tranport Networking and Brokerage Event” (Ulaşım Alanı Bilgi Günü ve Proje Pazarı)  etkinliğine 23 Avrupa Birliği  üyesi ve aday üye ülkeleri katılıyor.

256 kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan Bilgi Günü’nde Balıkesir Karesi ve  Altıeylül İlçeleri Süt Üreticileri Birliğimizin “Gıda Lojistiği ile Yenilenebilir Enerjinin Entegrasyonu” konulu  projesi,  Başkan Cihat ŞİMŞEK ve ekibi tarafından 7 Ekim 2019 tarihinde Brüksel’de Avrupa Komisyonu’na sunulacak.

Uluslararası düzeyde temsil

Başkan Cihat ŞİMŞEK, “Süt Üreticileri Birliği olarak kuruluşumuzdan itibaren hedeflediğimiz ‘Uluslararası düzeyde tanınan ve örnek gösterilen BİRLİK olma’ ilkesi doğrultusunda hareket ederek Avrupa ülkeleri tarafından düzenlenen böyle büyük organizasyonlara katılıp hazırladığımız projeleri sunma imkanına sahip olduk. Türkiye’de birçok üretici örgütünün yapamadığını Balıkesir Karesi ve Alteylül İlçeleri Süt Üreticileri Birliği yapmış olup uluslararası düzeyde Türkiye’yi ve Balıkesir’i  temsil etme fırsatını yakalamış ve  bunu kendine  görev bilmiştir” dedi.

İtalyan ve İspanyollarla özel toplantı

Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçeleri Süt üreticileri Birliği Başkanı Cihat ŞİMŞEK hazırlık  sürecinde yaptıkları ikili gürüşmeler neticesinde projenin geliştirilip etkinliğinin artırılması için sunum sonrası İtalya Modena Üniversitesi Proje Yönetici Francesco GUARALDİ ve İspanya Coruna Üniversitesi Avrupa Projeleri Yöneticisi Martina RUBAL  ile özel toplantı  yapacaklarınıda dile getirdi. Birlik olarak ileriye dönük yeni proje fikirlerinin oluşmasın da üniversitelerle beraber çalışmayı hedeflediklerini söyleyen ŞİMŞEK, böylelikle hem sektöre katkı sunmaya devam edeceklerini hemde bilimsel gelişmelerin takibinde olacaklarını da sözlerine ekledi.

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ