Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SKODA İÇİN BAŞKANLAR TEK YÜREK

SKODA İÇİN  BAŞKANLAR  TEK YÜREK
Reklam

BAŞKAN KULA: “TOPYEKÜN DESTEKLERİZ, HERŞEYİMİZLE SEFERBER OLURUZ”

BAŞKAN EĞİNLİOĞLU: “YETERKİ GELSİNLER, BİZ HAZIRIZ, DEV FİRMAYI DESTEKLERİZ”

BAŞKAN BEKKİ: “GİRDİSİ BÜYÜK OLUR. BALIKESİR’DE DENİZ YOK. AMA BALO ADRESE TESLİM YAPIYOR”

BAŞKAN BİLCANLI: “PAYIMIZA DÜŞEN NE İSE ‘TAMAM’ DERİZ, KEŞKE BU FABRİKA KURULSA”

 

ÖZCAN ÖZAKBAŞ

Hatırlanacağı üzere; Volkswagen’in Skoda’yı satın almıştı. Satın almadan önce de ülkemiz tarafından “Volkswagen Türkiye’de de üretilsin” taleplerine rağmen dünya devi firma sıcak bakmamıştı. Ama şimdi Skoda’yı Türkiye’de üretme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde bu üretim konusunun onaylanması ve fabrikanın kurularak 2022 yılında üretime geçmesi kararının verilmesiyle gazetem DEMOKRAT’ta bu önemli konuyu hemen gündeme getirmiştim. Büyük istihdam sağlanacak ve 5000 kişi çalışma imkanına kavuşacaktı. Yine büyük ekonomik girdi sağlanacaktı.

Balıkesir’in merkezindeki sanayi bölgesine (OSB) yıllardır uğraşıp durulsa da bir lokotomotif firma getirilememişti. Örneğin Manisa’daki Vestel gibi bir firmamız yoktu. İşte bu nedenle, “Balıkesir de neden böyle büyük bir dünya devi firması olmasın?” sorusundan hareketle bu talebi sorumlu gazetecilik anlaşıyımız nedeniyle ortaya koyduk.

İşte Balıkesir’deki dört başkan ile muhabirimiz Recep Aslandur bu konuyu görüştü. Başkanlar DEMOKRAT’a yaptığı açıklamada şunları söylediler.

 

 

SKODA Otomobil fabrikasında 5 bin kişi çalışacak..

UMUDA YOLCULUK BAŞLASIN 

TÜRKİYE’YE KURULACAK SKODA FABRİKASI İÇİN GÖRÜŞ VE TEMENNİLER OLUMLU, GAYRETLER GÜZEL..

SKODA İÇİN NE DEDİLER.. RECEP ASLANDUR BAŞKANLARLA GÖRÜŞTÜ..

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula “Balıkesir OSB çok mükemmel otomobil fabrikası kuracak yer var. Yerimiz müsait ve yer sorunumuz yok. SKODA’nın Balıkesir’e gelmesi için biz payımıza ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa da hemen hazırız. Böyle bir yatırımı OSB yönetimi olarak topyekün destekleriz. Her şeyimizle seferber oluruz. Yeter ki Balıkesir’e bir otomobil fabrikası kurma konusunda ciddi bir girişim olduğunu görelim. Muhatapları ile de her yerde görüşmeye hazırız” dedi.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu da “Biz her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki Balıkesir’e böyle SKODA gibi dev bir firma fabrika kurmak için gelsinler. Bizden yer istesinler, biz her an gereken neyse yapmaya hazırız. Balıkesir’e otomobil fabrikası kursunlar, bir her türlü yardıma hazırız” uyarısını yaptı.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki ise “Otomotiv fabrikası gibi bir yatırım Balıkesir’e çok büyük katkı sağlar. Gelişmekte olan Balıkesir sanayisine çok büyük ivme kazandırır. BASİAD olarak biz elimizden gelen tüm katkıyı veririz. Ne gerekiyorsa yaparız. Yeter ki Balıkesir’e böyle bir yatırım gelsin. Ancak otomotiv firmaları denize çok yakın yerler aradıklarından, Bandırma bölgesinde bir yer düşünebilirler. Lojistik bakımından bu tür yatırımlar hep denize yakın yerlerde yapılıyor. Demir-Çelik devleri Bandırma bölgesinden yerler aldılar. Geçtiğimiz yıllarda otomobil kapı saçları, Otomobilin tüm saçlarını üreten bir fabrika da var. Balıkesir’de trenlerle limana kadar taşıma yapıyor. Hatta BALO adrese teslim yapıyor. Balıkesir OSB de böyle bir yatırımın Balıkesir’e çok büyük girdisi olur” dedi.

BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı da özetle şunları kaydetti: “Balıkesir’e SKODA gibi bir firma gelip otomobil fabrikasını kursa keşke, her türlü yardıma hazırız. Bizim payımıza düşen ne olursa yaparız, fazlasıyla yaparız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki Balıkesir’e böyle büyük bir yatırım gelse, bir fabrika kurulsa diye düşünüyorum. DEMOKRAT gazetesini de tebrik ediyorum böylesine önemli bir konuyu, dev yatırımı dile getirip gündem oluşturduğu için.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ