Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SİYONİST OYUNLARI BİTMİYOR…

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

ABD’nin  Ortadoğu’daki  girişimleri bitmek bilmiyor. Siyonistlerin  İsrail’in güvenliğini sağlamak ve yeni enerji kaynakları bulmak ve ele geçirmek amacıyla başlattıkları planlı çalışmaları devam ediyor. Son olarak İran’ın komutanlarından olan Süleymani’ye yönelik suikast bu adımlardan biri değil miydi? Hadi bunu geçtik. Libya’da 40 masum gencecik askeri öğrenciyi katleden ve ABD tarafından desteklenen boynu kopasıca Hafter bu ülkede neyi amaçlıyor? Ülkeyi ele geçirip Mısır’da olduğu gibi Sisi tarzı bir yönetim oluşturmayı haliyle. Bunu iyi anlayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ne yaptı? Hemen harekete geçti ve Libya’nın varolan hükümeti ile bir askeri anlaşma imzaladı ve bu ülkeye asker çıkardı. Çünkü Erdoğan biliyor ki Hafter bu ülkeyi ele geçirirse, Türkiye’nin işi özellikle Akdeniz’de oldukça zorlaşacak.

Şimdi çıkmış ekrana sahibi  Yahudi olan bir televizyon kanalının sunucusu Washington Portakal, diyor ki; “Türkiye emperyal bir ülkedir. Türkiye’nın ne işi var Libya çöllerinde?” Onu sen önce sahibin ve onun yolundaki ülkelere soracaksın ey Washington kardeşim. Ondan sonra da yorumlarına dikkat edeceksin. Unutma ki bu ülke mazlumun yanında olmak için Libya’dadır yada Suriye’dedir. Öyle kafana göre yorum yapıp ahkam kesmek size yakışmıyor Sayın Portakal ağacı kardeşim. Yorumlarını tarafsız yapmanı bekliyoruz.

Türk Askeri Libya’ya girince hemen Hafter’e bağlı güçler tedirgın olmuşlar. Çünkü biliyorlar ki artık meydanda istedikleri gibi at oynatamayacaklar. Onların gücü sadece silahsız ve savunmasız çocukları ve sıvillere bomba atarak onları öldürmeyi bilirler. Hadi şimdi yiyorsa Mehmetçiğe kafa tutarsınız. Görelim bakalım kaç paralık simitsiniz Hafter efendi.  Şuandan itibaren senin işin noktalanmıştır. İstediğin kadar destek te alsan çabaların nafile olacaktır. Bu da böyle biline.

Artık Emperyallerin karşısında kapı kulu askeri gibi el pençe divan duran bir Türkiye yok. Haklı davasında bir karar verip hemen müdahalesini yapan ve gücünü ortaya koyan bir Türkiye var. İtiraz eden varsa çıkar karşımıza görür dünyanın kaç bucak olduğunu. Artık Ortadoğu ülkeleri yüz yıl önceki büyük ağabey Osmanlı’yı arıyor. Ve yavaş yavaş Emperyalistlerden bıktıkları için Türkiye’yi desteklemeye başlıyorlar. Örneğin Libya, Katar, Tunus  Cezayir ve Pakistan bunlardan sadece bir kaçı.

Işık göründü. Bunun herkes farkında.

Saygılarımla.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ