Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SİYASETÇİNİN GERÇEK YÜZÜ…

admin

admin

Ben hiç siyasetçi olmadım, ancak siyasetten de hiç uzak kalmadım. Ömrüm siyasetçi yalanlarını dinlemekle geçti. Ve her defasın da yalan söylemeyi bilmediğim için umutla dinledim. Ama sonuç hiç değişmedi. Her defasında aldatıldığımı anladım.
Hamurunda doğruluk, dürüstlük ve kalite olanların kolay kolay giremeyeceği bir alan…
Kısaca YALAN DÜNYASI…
Önce söz veriyorlar, seni el bebe gül bebe tutuyorlar, Sen de ben neymişim be abi diyorsun… Oturtacak yer, verilmedik söz, dağıtılmadık makam bırakmıyorlar.

Son seçimler de özellikle partilerin kapısından içeri girdim. Hep merak etmişimdir. Kapalı kapılar arkasında neler oluyor diye… Benim için harika bir deneyim yoldu. Haksızlık olmasın diye, Balıkesir’in önemli kitle partileri ve bunların yöneticileri ile gerek toplu gerekse başbaşa görüşmelerim oldu. Çok ta iyi oldu. Gerçek yüzlerini gördüm çünkü.
Sırayla şimdi isim vermeden ama A,B,C partileri diye bahsedeceğim.
Önce A partisi…
İlk defa biraz merak birada heyecanla çıktım merdivenleri… Daha girişte bir hareketlilik bir heyecan sormayın gitsin… Daha selam vermeden bir ilgi bir alaka. Allahallah ben daha önce buraya hiç gelmedim, bu ilgi ne ola ki diyorsun… Sonra gelsin ikramlar, gitsin iltifatlar. Derken bir fırsat bulup dalıyorsun başkanın odasından içeri. Biraz ürkek, biraz korkak. Öyle ya daha önce de siyasi yazılar yazdım, artı bol bol da sosyal medyada can yakıcı paylaşımlarım oldu. Ya şimdi biri çıkar ” Hocam bizi yerden yere vurdun, burada ne işin var derse…” Ama korktuğum gibi olmuyor. Sanki evindesin. Sanki kırk yıllık dost gibisin. Aman Allah’ım bu ne sevgi…? İster istemez “Beni tanıyormusunuz?” diye soruyorum. Cevap ” Hocam sizi kim tanımaz ki…” Tabi bu beni çok mutlu ediyor. Neyse konuyu uzatmayayım… O ilgi o alaka o sevgi seçimlerin son akşamına kadar kesintisiz devam ediyor. Ne zaman ziyaret etsem sevgi dozu aynı hatta giderek artıyor. Nereye kadar? 1 Nisan’a kadar. Nasıl yani…? Affedersiniz biraz kaba olacak ama ” Öküz öldü, ortaklık bitti. ”
Seçim bitti hedefe ulaşıldı. Artık usul usul mesafe koymanın zamanı geldi hissini hemen alıyorsun. Eee ne de olsa bir sürü söz verildi… İş, aş, makam, mevki… Şimdi yalan bulma zamanı. Onlar da hazır. Meşhur paket yalanlar.. Tabi sen de bunlara inanırsan. Özeti ” Yersen ”
Vatandaş haklı; neredeyse 3 ay kar demedi kış demedi koştu, yoruldu evini aşını çocuğunu terketti. Haklı olarak beklentiler var…
Rahmetli Demirel’in ” Dün dündür, bugün bugündür ” tarihe mal olmuş sözü aynen geçerli. Ne büyük adammışsın sen be çoban sülü.
İşte böyle dostlar. Siz siz olun fazla hayale kapılmayın, eşinizle dostunuzla parti için kavga etmeyin. Vallahi değmez. Onlar koltuğu kaptığı ile siz de dostunuzu kaybettiğinizle kalırsınız.
Kısaca özetlemeye çalıştığım şekil de A partisin de durum vaziyet bundan ibaret…
Gelelim B partisine…
Orada da heyecan var, orası da hareketli ama A partisi kadar değil tabi. Çünkü orada mama yok, hatta cebinden çıkacak para var.
Peki orada vaat yok mu? Var tabi ki… Ama önce bir seçimi kazanalım. Sizi de unutmayız kabilinden.
Ancak bana tuaf gelen, A partisindeki sevgi ve ilgi burada yok. Hatta “siz yok mu siz, zamanında az çakmadınız bize, şimdi ne yüzle bu partinin kapısını çalıyorsunuz?” der gibiler. Bunu zaten hissediyorsunuz. Zaten yenilgi baştan kabul edilmiş gibi. Daha çok partisel başarıdan ziyade, kişisel başarı ön planda…
Başa dönecek olursak. Herşey yalan herşey boş. Gerçek olan kullanıldığınızdır.
Şu an ki değeriniz mi? Onların gözünde bir hiçsiniz… Taki bir sonra ki seçime kadar…
C partisi mi?

O’nlar yok hükmün de stepne bile değiller. Yazmaya bile değmez…

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ