Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SİYASET DEDİKODULARI…

admin

admin

Ben kahin değilim ancak, görünen köy de kılavuz istemez diye bir şey var…
Tekrarlanacak İstanbul seçimleri için son dönemece girilirken siyasi kriz her geçen gün ağırlaşarak derinleşiyor. Şimdi bunların neler olduğuna kısaca göz atalım.
1- Ekonomik çöküş. Son verilere göre sanayi üretimi çok tehlikeli oranda düştü Bir önceki yıla göre düşüş % 4 Ne demek bu ? Daha az mal üreteceğiz, daha az dış satım yapıp daha az döviz artışımız olacak. Döviz demek her şey demek. Dövizin olmazsa petrole para bulamayacak, otomatikman akaryakıtta yeni fiyat artışları olacak demek. Yani iğneden ipliğe zam demek.
Kredi kartı borçlusu yüz binlerce tüketici takibe alınmış.Yani bugün yarın evine haciz mektubu gelecek demektir.
2- S-400, Suriye, Akdeniz ve Ege denizindeki krizler sıcak temmuzun en belirgin işaretleri.
3- Kabine revizyonu.  Devasa sorunların bir türlü çözülememesi kabine değişikliğini zorunlu kılıyor, ancak 23 haziran seçimleri bekleniyor. Topun ağzında ekonomiden sorumlu damat Berat ile içişlerinden sorunlu Soylu var. Bu ikilinin oldum olası yıldızları barışmadı. Her ikisi de gündem de kalmak için sürekli laf üretiyorlar ama ortada icraat yok. Damat Berat bey her ay önümüzdeki ay çok güzel olacak diyor, İcraata bakıyoruz daha az kaynayan tencere, daha pahalı dolan pazar çantası. Sayın Soylu ise hemen her konuda görüş açıklıyor, ancak sokaklar hiç tekin değil,  asayiş sıkıntılı. Geceleri artık sokağa çıkmak cesaret işi. Çünkü aklı istanbul seçimlerinde takıntılı.
4- Askerlik kanunu. Bu kanun İktidar dahil kimsenin aklına yatmadı, kimse ikna olmadı. Bir anda % 40 terhis, her gün beka derken dış güvenliğin bir numaralı sorumlusu  askeri büyük oranda personel konusunda düşündürüyor. Bayramdan önce terhis bekleyen on binlerce er hevesini şimdilik erteledi.
5- İktidar sıkıntılı ve durgun. Sorunların bu yönetim  tarafından çözülemeyeceği taraflı tarafsız hatta iktidar içinde olan birçok kesim tarafından seslendiriliyor. Her geçen gün dağılan, sürekli yalpa yapan, çözümsüzlükleri yeni bir vizyon yeni bir politikaymış gibi sunan bir iktidar yapısı ve onun küçük ortağı… Gereğinden fazla, tolere edilebilir oranların kat kat üstünde yapılan hatalar… Geniş tabanlı yeni bir formül?.. Ben demiyorum!.. Kapalı kapılar ardında konuşuluyor da konuşuluyormuş.
6- Yeni kurulacak partiler. En geç sonbaharda en az iki partinin kurulacağı ve tabanın da iktidar partisinden oluşacağı kesin gibi. Arınç  hariç şu an için geri dönen yok.
7- Hele ki kaybedilecek bir 23 haziran seçimi AK partinin içinde 50-60 civarında milletvekili hazır kıta bekliyormuş.
8- Kaybedilecek bir seçim MHP ile olan bir ortaklığı fena halde sarsacak belki de hükümet kendine yeni partner arayacak.
9- Giderek artan işsizlik oranları. Son açıklanan rakamlara göre 1 milyon kişi daha işsiz olarak aramıza katıldı.
10- Son olarak her ay artan enflasyon oranları yani cebimize giren paranın azalan alım gücü.
11- Mülteci sorunu. 5 milyonu aşan sığınmacı. Başta güvenlik sorunları olmak üzere, ekonomiye getirdiği ağır yük içinden çıkılmaz bir hal aldı. Galiba iktidar bunları gruplar halinde geri gönderecek seçim sonrası.
Başlıkta siyaset dedikoduları dedik. Doğru. Bundan güzel dedikodu mu olur. En geç 3 ay içinde iktidar partisinde ciddi çalkantılar bekleniyormuş. Ben bilmem, bilenlere sordum. Adı üstünde dedikodu. :)))
Sonuç olarak, önce sıcak bir yaz, sonrada kara bir kış bizi bekliyor. İnşallah ben yanılırım. İnşallah her şey çok kötü olmaz.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ