Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SİYASET ARENASI KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Siyaset arenası kabuk değiştiriyor. Kabuğun altından ne çıkacağını zaman içerisinde göreceğiz.

Abdullah Gül, Ali Babacan ile birlikte hareket edecek gibi gözüküyor. Fakat ben Abdullah Gül’ün aktif siyasete atılacağını tahmin etmiyorum. Ülkenin en üst kademesinde görev yapan birisinin parti başkanlığına aday olacağını tahmin etmiyorum. Şayet öyle bir şey olursa attan inip eşeğe binmiş olur. Parti kurucu üyesi olabilir. Fakat aktif olarak bir partide görev yapacağına ihtimal vermiyorum. Ancak parti kuruluşunda ağabey rolünü alabilir.

Gelelim diğer parti kurmaya çalışan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlun’a. Ali Babacan zannedersem ayni zamanda AKP’nin kurucu üyelerinden. Bu partide bakanlık yapmış kişi. Ahmet Davutoğlu ise dışişleri bakanlığı ve başbakanlık görevleri ifa etmiş bir kişi. O dönemde yanlış bir sürü işlere imza atmıştır. Dışişleri bakanlığı döneminde IŞİD Musul konsolosluğumuzu bastı. Konsolos kendisine telefon ettiğinde, konsolosa “Direnmeyin teslim olun. Onlar bizim hasmımız değil” diyor. Konsolos ve konsoloslukta çalışanlar teslim oluyorlar. Ne oldu? Hepsi üç ay IŞİD’in elinde esir kaldı. Sonra “anlaşma yaptık esirlerimizi kurtardık” dedi. Dışişleri bakanı böyle söyledi. Tayyip Erdoğan ise “operasyon yaptık” dedi. Ahmet Davutoğlu “IŞİD terör örgütü değildir. Öfkeli gençler topluluğudur” dedi. PKK ile anlaşma yapıldı. Sınır dışına çıkacaklardı, çıkmadılar. Davutoğlu “çıkmadıkların biliyorduk. Millette infial uyandırmasın diye açıklamadık” dedi. Rus uçağı sınırımızı 17 saniye ihlal etti. Uçak düşürüldü. Davutoğlu “uçağın düşürülmesinin emrini ben verdim. Bir daha ihlal etsinler yine düşürürüz” dedi. Ankara garı önünde gösteri yapmak için toplananlara canlı bomba saldırısı oldu. 109 kişi hayatını kaybetti. Bir o kadar da yaralı vardı. Davutoğlu bu saldırının arkasından, “Anket yaptırdık oyumuz 4 puan artmış”  dedi. Bu kadar yanlış yapan birisinden bu ülkeye fayda gelmez. Ayrıca  Davutoğlu’nun kafasında da İslam devleti planları var. Bunu başbakanlık yaptığı dönemdeki konuşmaları ve icraatları gösteriyor.

 

Şimdi Ahmet Davutoğlu’na şu soruyu sormak gerekir: Madem bu ülkenin durumu iyiye gitmiyordu da, şimdiye kadar neden ortaya çıkmadın? AKP’nin İstanbul seçimini açık farkla kaybetmesinden sonra ortaya çıktın? AKP bitiyor? AKP’nin seçmenine sahip çıkayım da AKP politikalarını aynen devam ettireyim düşüncesinde olmadığınızı nereden bilelim? Bu bir senaryo olmasın? Ali Babacan bakanlığı döneminde, Davutoğlu kadar yanlışlara imza atmadı. Babacanın ekonomi uygulaması Tayyip Erdoğan’ın ekonomi uygulaması ile bağdaşmadı. Senelerce ayni partinin uyguladığı politikaya ses çıkarılmadı? Şimdi eleştiriliyor! Abdullah Gül Ali Babacan’a destek verecek gibi gözüküyor. Pekiyi Abdullah Gül cumhurbaşkanlığı dönemimde iktidardan gelen her şeye imza atmadı mı? Onun cumhurbaşkanlığı döneminde AKP’nin uyguladığı politikalar yanlıştı da neden bir defa olsun iktidarı uyarmadı?

Rahmetli Süleyman Demirel (mekânı cennet olsun) ülkede bir gerginlik olduğunda parti liderlerini toplardı. Yeni parti kuracak bu kişilerin AKP zihniyetinde olmadığını nereden bileceğiz? Şimdi değil de daha önce iktidarı bir defa eleştirmiş olsalardı? Bir dereceye kadar hak verirdik. AKP seçim yenilgisine uğrayınca parti kurucularının ortaya çıkması insanın kafasını karıştırıyor. Ali Babacan hakkında FETÖ’den soruşturma açılıyordu. Bülent Arınç’ın konuşması üzerine vazgeçildi. Çünkü bu soruşturmanın ucu kendilerine dokunacaktı. Bu olay dahi insanın kafasının karıştırılmasına yetiyor. Bekleyip göreceğiz. Bu siyaset arenasının kabuk değiştirmesinin altında ne çıkacağını bize zaman gösterecektir. Saygılarımla.

 

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber