Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Sındırgı’da İstihdam Artacak Ekonomi Canlanacak

Sındırgı’da İstihdam Artacak Ekonomi Canlanacak

Sındırgı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti belediye başkan adayı Ekrem Yavaş ustalık dönemi vizyon projelerini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Turizmden, eğitime, tarımdan hayvancılığa, sosyal yaşama dair ilçenin vizyonunu değiştirecek 50 yeni proje ile istihdamın artması ve ilçe ekonomisinin canlanması hedefleniyor.

Turizm ile Gelişen ve Büyüyen Sındırgı

İlçe merkezinde ve Hisaralan termal bölgede yapılması planlanan turizm yatırımları ile ilçeye gelen ziyaretçilerin fazlalaşması, termal tesislerin arttırılarak istihdam kapılarını açması hedefleniyor. İlçedeki ziyaretçi sirkülasyonunun artması ve ev tipi tarım ürünlerine verilecek destek ile dolaylı yoldan bölge halkı ekonomik kazancını arttıracak. Ham domates, kornişon salatalık, biberiye gibi ürünleri satmak yerine salça, kurutma domates, turşu gibi süslenmiş şişelere girecek ürünler ekonomik kazancı arttıracak. İklim şartları oldukça elverişli olan ve sıcak su kaynaklarına sahip ilçede Jeotermal Sera Bölgeleri ile seracılığın geliştirilmesi de hedefleniyor.

Sulu Tarımla Çiftçinin Yüzü Gülecek

Kırsal da yapılacak SİNDEL Göleti ve Gölcük Barajı gibi iki önemli yatırımın yanında, küçük göletler, Sındırgı ovası sulama hattının kapalı devreye alınması ile sulama imkanları arttırılarak çiftçilerin sulama maliyeti düşecek. 2014 – 2019 döneminde 20’ye yakın gölet ilçeye kazandırılmış, bölge halkının ürün verimliliğinde de artış gözlenmişti. Ulaşım yatırımları ile pazara ulaşımın kolaylaşması da dolaylı yoldan üreticilerin bütçesine katkı sağlayacak. Devlet desteklerinin yanından Büyükşehir imkanları ile verilecek desteklerle çiftçilerin daha ekonomik ürünler üretmesi sağlanacak. Kenevir üretiminin canlandırılması adına bölgenin teşvik kapsamına alınması da tarım alanında önemli projeler arasında yer alıyor. Dün olduğu gibi bugün de Kooperatifler de desteklenerek tarım ve hayvanlığın gelişmesine katkı sağlanacak.

Organize Hayvancılık Bölgeleri Destek Sağlayacak

Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara kolaylık sağlamak ve şehir içinde sinek, koku vb. rahatsızlıkların önüne geçmek amacı ile Organize hayvancılık bölgeleri oluşturularak, faydalanmak isteyen vatandaşlara ücretsiz arsa, alt yapı ve teknik destek sağlanacak.

Başkan Yavaş “ Hayvancılığa Yönelik Desteklemelerimizi Sürdüreceğiz ”

Sındırgı’da 2014 -2019 döneminde hayvancılık alanından önemli projelere ve desteklemelere de imza atıldı. Büyükşehir belediyesi işbirliği ile ilçeye kazandırılan Mezbaha sayesinde kaçak kesimin önüne geçildi. Hayvancılar dışarıya gitmekten kurtarıldı. Buzağı kulübesi, arı kovanı, süt tankı, selektör makinesi gibi hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara destek sağlayan projeler gerçekleştirildi. UEDAŞ işbirliği ile elektrik sorunu olan kırsal mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalar ile süt sağım makinelerinin rahat çalışması sağlanarak süt üretimi iki katına çıkarıldı. Hayvancılık alanında büyükşehir, kamu kurum ve kuruluşları ve hükümetimiz işbirliği ile destek projelerinin sürdürüleceği de başkan Yavaş’ın sözleri arasında yer alıyor.

Sındırgı’da ustalık dönemi projeleri ile artık “ Hasat Zamanı” siyerek yola çıkan Sındırgı belediye başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti belediye başkan adayı Ekrem Yavaş “ Daha güzel bir Sındırgı için dur durak bilmeden yola devam ediyoruz. Alt yapıdan ulaşıma bu şehirde bir çok problem artık tarih oldu. Kırsalından merkezine artık ilçemizi güzelleştirme zamanı. Yaptığımız projelerle artık gözle görülür değişiklikler olacak. Turizmi genişleteceğiz, tarım ve hayvancılık destekleri ve projeleri ile merkezinden kırsalına her vatandaşımızın ekonomik kazancını arttıracağız. Bizler ne söz verdiysek bu zamana kadar gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın derdiyle dertlendik. Bu dönem de ana konu başlıklarımız turizm, tarım ve hayvancılık olacak. Vizyona çıkardığımız projelerimizi dün olduğu gibi bu gün de hep birlikte gerçekleştireceğiz. Büyükşehir de Yücel başkanımla göreve başladığımız günden itibaren uyumlu bir çalışma gerçekleştireceğiz. Projelerimiz ortak. Elhamdülillah 35 yıl sonra ilk kez nüfusumuz arttı. Göç veren ilçeden göçün geriye döndüğü bir Sındırgı’ya yolculuğu başlattık. El ele bu şehri büyütmek için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. “ sözlerine yer verdi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ