Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘’SINDIRGI’’

Nigar Afacan

Nigar Afacan

Balıkesir’in güzel ilçesi Sındırgı’yı   2000 li  yılların başında tanıdım.

Gölcük üzerinden giriş yaptığımız ilk Sındırgı ziyaretimde, ilçeyle ilgili   bende önemli  iz bırakan detaylar iki taneydi !

Marka ve modeli aynı olup  sadece renklerinin değiştiği (yerden yüksekliği nedeniyle tarla koşullarına uygun )   otomobiller ve manzarasına hayran kaldığım Balıkesir caddesi olmuştu.

En şirin hatıramdır !  Bursa’dan ziyaretimize gelen ablamı Sındırgıya götürmüştük bir vakit, yine birlikte olduğumuz birgün trt ekranında İlçeyi tanıtan bir proğram çıktı karşımıza  ablamın ‘’AAA ben burayı biliyorum burası SINDINGI’’ sözünü yıllardır sempatiyle konuşuruz.

Aradan geçen birkaç yılın sonununda önce Sındırgı’lı bir komşum sonra da Sındırgı’lı dünürlerimiz olunca, İlçeye dışardan değil içerden bir göz olarak bakmaya başladım.

Uluslararası  Yağcı Bedir Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerinde açılan ilk resim sergisini 2012 yılında  eşim Fikret Afacan tarafından yapılması bizim için  büyük mutluluktur. Resim ve fotoğraf  dalıyla  Afacan ailesi olarak festivalde ortak stand açmıştık.

Balıkesir fotoğraf sanatı derneği (BASAF) şuanki başkanları Erhan Alan ve Osman Sipahi ‘nin ortak projesi olan  ‘’Yağcı Bedir Halısının Yolculuğu’’ nun akabinde yaptıkları ‘’Yağcı Bedir Yörükleri’’  fotoğraf sergisi de festivalde bir ilkti.

Konuma dahi giremeden ilk Sındırgı izlenimlerimle a4 ü doldurdum gibi bu nedenle , Sındırgımızın çok fazla bilinmeyen değerlerini sonraki yazımda  sizinle paylaşacağım.

Mutlu hafta sonları.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
‘’SINDIRGI’’ - 5 Ekim 2019
”EYLÜL’DE GEL” - 23 Eylül 2019
”DUMUR ” - 14 Eylül 2019
”KES-BİT” - 23 Ağustos 2019
ZOR İMTİHAN - 10 Ağustos 2019
”KORUNAKLI KALE” - 2 Ağustos 2019
” HİÇ ” - 27 Temmuz 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber