Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Sinan Vardar, Giray Bulak hocaya arka çıktı

Sinan Vardar, Giray Bulak hocaya arka çıktı

Balıkesirspor’un birçok futbolcusunun alacaklarını almak için TFF’ye başvurması nedeniyle Giray Bulak’ın, “İkinci yarı nasıl takım çıkaracağım?” diye kara kara düşündüğünü yazdı!..

Fotomaç yazarı Sinan Vardar, “Giray Bulak ile futbol üzerine” başlıklı bir yazı kaleme almış gazetesi’nde geçtiğimiz günlerde..

Balıkesirspor’un şu anki durumuna da ışık tutan işte o yazı:

“Çok sevdiğim ve teknik direktör olarak çok takdir ettiğim akademisyen, futbol ekonomisini de çok iyi bilen Giray Bulak‘la dün uzun uzun sohbet ettik. Tüm kulüpler olduğu gibi Giray’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Balıkesirspor‘da da ekonomik durumlar iç açıcı değil. Yıllarca kulüp o kadar kötü yönetilmiş ki; borçlar ödenebilecek durumdan çıkmış. Geçmiş yönetimler har vurup harman savurmuşlar.

Bu örnek örnek bütün kulüplerde bir gerçek. Yukarıdaki sistem kapalı. Giray Hoca, iki yıldır transfer kapalı olmasına elindeki dar kadroyla 1. Lig’de büyük bir mücadele veriyor. Başkan ve yöneticiler için “Çok iyi niyetli insanlar ama kulübün ekonomik durumu iyi değil” diyor. Geçen hafta yazmıştım; Balıkesirspor’un birçok futbolcusu alacaklarını almak için TFF’ye başvuruyor. Bulak, “İkinci yarı nasıl takım çıkaracağım” diye kara kara düşünüyor. Yıllar önce ben de Bandırmaspor’da oynadım. O bölgenin insanını tanır ve severim. Dileğim o ki, alınacak tedbirlerle bu köklü kulüpler yaşar.

Giray’a Ziraat Türkiye Kupası‘nda Trabzonspor‘la oynayacakları maç için Balıkesir’e gelmek için söz verdim. Tabii Giray Hoca için doğduğu yer olan Trabzonspor’la çok duygusal bir maça çıkacak. Bir tarafta ekmek parası, bir tarafta çok sevdiği Trabzonspor’da… Büyük Yunus şöyle der ki; “Birisi var etti beni, Birisi yar etti beni, İkisinin birdir teni, Biri anam, biri yarim…”

Herkese çok mutlu yıllar… Yeni yılda herkesin yeni yılını kutlar, 2019’un ülkemize ve dünyamıza güzellikler getirmesini dilerim.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ