Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“Sıkıntıların bilincindeyiz”

“Sıkıntıların bilincindeyiz”

Türk Tarım Orman-Sen Balıkesir-Çanakkale Şube Başkanı Osman Şeker, “Çalışan orman mühendislerinin işletme şeflerinin karşılaştıkları problemlere ilişkin sorunlarının bilincindeyiz. İçerisinde bulunmaktan her daim gurur duyduğum bu kutlu çatı altındaki çalışanlarımız için mücadelemiz kararlılıkla devam edilecektir”dedi.

 

Türk Tarım Orman-Sen Balıkesir Çanakkale Şube Başkanı Osman Şeker, Orman Mühendislerinin işletme şeflerinin karşılaştıkları problemlere ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Şeker, çalışanların işçi ile olan özlük hakkı uçurumu, Mevzuat eksikliği nedenli hukuki sıkıntılar, yangın merkezli genel iş, idari genel problemler ile teknik problemler yanı sıra  mesai yoğunluğu konularının değerlendirilmesi konularında değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Şeker, “Orman Genel Müdürlüğümüzün  179 yıllık geçmişi olan gelenekleri oturmuş bir kurum olmamıza rağmen Genel Müdürlüğümüzün de işleyişinde sorunlar olduğu çalışan herkesin malumudur. Tüm Orman Bölge Müdürlüklerimizde yıllardır İşletme Şefliği görevini yürütmekte olan Orman İşletme Şeflerimizin bir çok problemi bizatihi yaşadığı gibi bir kısmını çevresinden takip etmiş ve çok defa, dile getirdiğimiz problemler nedeniyle bir arkadaşımız bireysel sıkıntılar yaşamıştır.”diye konuştu.

Türk Tarım Orman-Sen Balıkesir Çanakkale Şube Başkanı Osman Şeker sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamuda hizmet veren tüm iş kollarında çalışan 657 S.K’ya tabi tüm personelin yaşadığı, herkesçe bilinen özlük haklarına ilişkin sıkıntıları, genel çerçeveden, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan İşletme Şeflerimiz ve diğer Orman Mühendisi meslektaşlarımıza indirgeyerek, problemlerin oldukça kapsamlı olduğu düşüncesiyle, mümkün mertebe sadeleştirerek izah etmeye çalışacağım. Bu minvalde, Orman Genel Müdürlüğümüz bünyesinde ki problemleri İdari-Genel ve Teknik problemler olarak iki ana başlık altında ele alacağım. İçerisinde bulunmaktan her daim gurur duyduğum bu kutlu çatı altındaki  çalışanlarımız için mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete