Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SEVGİNİN GÜCÜ

Aslan Torun

Aslan Torun

Hepimizin insan olarak her zaman kendimizi hesaba çekmemiz ve kendimizden hesap sormamız lazım. Yani her zaman bir iç hesaplaşmanın içinde olmamız gerekir.

       Ne yazık ki günümüzde her geçen gün daha da azalan ve en çok ihtiyaç duyulan şey sevginin gücüdür. Günümüzün yaşam şartları ve hayat koşuşturması içinde insanımız sevmekten, sevginin gücünden her geçen gün daha da uzaklaşmaktadır. Oysa ki günümüzde en çok eksikliğini hissetmemiz gereken şey sevgidir. Çoğu kez bunun farkında bile olamıyoruz. Bundan sonra bir karar alarak birbirimizi daha çok severek, herkese güler yüzle yaklaşmalıyız. Başta evimizde ailemiz, eşimiz, çocuğumuz, annemiz, babamız, eşimiz dostumuz, iş yerinde ki arkadaşlarımız ve sokaktaki bütün insanlara sevgiyle kucaklaşmalıyız. Bizler sevgi ve güler yüzle bakmamın ibadet kabul edildiği bir dinin mensuplarıyız.

Her türlü güzelliğin ve işin sırrı burada, yani sevginin gücünde. Yani hiç ücret ödenmeden elde edilen bir hazinedir sevgi. Güç , hayata kastedebilir hayatı yok edebilir ama insanların kalbini yalnızca sevginin ,güler yüzün görünmez gücü açabilir. Yani sevgiyi kendimize en büyük silah yapabiliriz.

Bundan güçlü silah olur mu?

Peki bunu nasıl başaracağız, bu önemli gücü nasıl kullanacağız? Bundan böyle kendimizi bir hesaplaşmanın ötesinde, yüreğimizi sevgiyle doldurarak  her şeye sevgiyle bakacağız ve sevgiyle yeniden doğacağız. Güneşi bütün dünyayı ısıtıp aydınlattığı için seveceğiz, ama yağmuru da rahmet olduğu için seveceğiz. Işığı bize yol gösterdiği için sevdiğimiz gibi, bize yıldızların güzelliğini gösteren karanlığı da seveceğiz. Mutluluğu, yüreğimizi  genişlettiği için sevdiğimiz gibi acıları, sıkıntıları ve üzüntüleri de ruhumuzu açtığı için sevmeliyiz. Bunu kendimizde bir prensip hainle getirerek hangi şart ve durumda olursak olalım sevginin gücünden uzaklaşmayalım. Gece, gündüz, yatarken, kalkarken her zaman bunu aklımızdan çıkarmayalım. Bu bizim hayat felsefemiz alışkanlığımız haine gelecek, en ücra hücrelerimize kadar sızacak nüfuz edecektir. Bu prensipler zihnimizde tüketildikçe her yeni güne daha bir tazelikle ve güzellikle uyanacağız. Enerjimiz artacak, şevkimiz kamçılanacak, acılara daha da katlanacağız ve dünyayla buluşma  ve yaşama arzumuz daha da artacaktır.

Takvimden  kopardığımız her yaprak bizi ölüme her gün biraz daha yaklaştırırken ertesi gün doğacak güneşin bize yeni ufuklar açacağını içimize yeni bir yaşama sevinci katacağını ve yeni ve güzel şeyler yapabileceğimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Hayatı yaşamayı daha çok sevecek, yarınlara, umutlara ve yeni sevgilere yelken açarak yeni alışkanlıklara kendimizi hazırlamalıyız.

Her gün sevgi dolu yeni bir hayata başlamamız gerekiyor. Kendi kendimize söz verip hiçbir şeyin sevgi dolu yüreğimizi karartamayacağını ve herkese sevgiyle yaklaşıp, sevgiyle kucaklaşmamızı  engelleyemeceğini  hiç unutmayacağız. Kerem’in Aslı’yı, Mecnun’un Leyla’yı sevdiği gibi sevgi yollarını aşıp, ‘gerçek sevgiyle’ kucaklaşmalıyız.

Her şeyin başı da sonu da sevgi.

        Sevgiyle kalın.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
TABİAT VE KIŞ - 27 Şubat 2021
HAYATTAN NE ÖĞRENDİM? - 13 Şubat 2021
YİNE ERMENİ MESELESİ - 1 Şubat 2021
MESUT ÖZİL VATANINDA - 30 Ocak 2021
YENİ YILA GİRERKEN - 5 Ocak 2021
ZAMAN VE DEĞERİ - 1 Ocak 2021
DAHA - 19 Aralık 2020
YİNE PANDEMİ - 12 Aralık 2020
İNSAN HAKLARI GÜNÜ - 10 Aralık 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete