Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ŞEHİR HİKAYESİNİ BİRLİKTE YAZACAKLAR

ŞEHİR HİKAYESİNİ   BİRLİKTE YAZACAKLAR
Reklam

Başkan Bahçavan “Dursunbey’de şehir olmanın hikayesini birlikte yazacağız”  dedi

***Dursunbey’de 31 Mart seçimleri sonrası göreve gelen 111 mahalle muhtarı ile Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan bir araya geldi. Dursunbey Belediyesi bünyesinde Muhtarlıklar Müdürlüğü oluşturacaklarını da ifade eden Başkan Bahçavan; “Bu sayede şehir olmanın hikâyesini birlikte yazacağız”  dedi. Başkan Bahçavan 5 yıllık sürecin planlamasını birlikte yapacaklarını önemle belirtti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Dursunbey’de görev alan 111 mahalle muhtarı Dursunbey Belediyesi’nin düzenlediği istişare ve tanışma toplantısında bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programa AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Sali, MHP İlçe Başkanı Mustafa Özkan ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı.

HÜR İRADENİZLE SEÇİLDİNİZ

Teması ‘Dursunbey İçin; Birlikte Başarıyoruz’ olan toplantının ilk bölümünde Dursunbey Belediye Meclis üyeleri ve 111 mahalle muhtarı kendilerini tanıttı. İkinci bölümde söz alan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan görev alan tüm muhtarları tebrik ederek başarılar diledi. Başkan Bahçavan; “Sizlerle 5 yılın planlamasını yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Tabi sizler hiçbir siyasi partiye sırtınızı dayamadan, tamamen kendi hür iradenizle, yol arkadaşlarınız ile birlikte mücadele ederek muhtar seçildiniz. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

YOĞUN SEÇİM DÖNEMİ GERİDE KALDI

Gelecek 5 yıllık süreçte yapılacak olan hizmetler ile ilgili bir planlama yapacaklarını ifade eden Başkan Bahçavan, 10 Mayıs tarihine kadar muhtarların mahalle halkı ile istişare yaparak yazılı olarak bu planlamayı oluşturmalarını talep etti. Yoğun bir seçim dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Bahçavan yeni dönemde bütçe ve planlamayı daha rahat yapabileceklerini kaydetti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde önemli görevler üstlendiklerini ifade eden Başkan Bahçavan, Balıkesir’deki kilit noktalardaki işlerde görev aldıklarını ifade etti. Omuzlarındaki yükün daha da arttığını belirten Başkan Bahçavan, yeni dönemde daha başarılı işlere imza atacaklarını söyledi. Yeni dönemde istişare ile işleri devam ettireceklerini söyleyen Bahçavan, sistematik bir çalışma ile işleri yürüteceklerine vurgu yaptı.

  TEKNİK EKİP DEĞERLENDİRECEK

Muhtarlara mahalleleri ile ilgili dilekçe vererek planladıkları hizmetleri Belediye’de teknik bir ekip tarafından değerlendirileceğini aktaran Başkan Bahçavan, yapılacak olan hizmetlerle ilgili tarih verileceğini ve o takvime göre hareket edileceğini söyledi. Dursunbey Belediyesi bünyesinde Muhtarlıklar Müdürlüğü oluşturacaklarını da ifade eden Başkan Bahçavan; “Bu sayede şehir olmanın hikâyesini birlikte yazacağız”  dedi.

Konuşmaların ardından muhtarlar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Bahçavan, daha sonra muhtarlar onuruna düzenlenen öğle yemeği programına geçti.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ