Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SARI’DAN ÖZELEŞTİRİ ‘Meclisi yönetemedikleri daha ilk günden belli oldu’

SARI’DAN ÖZELEŞTİRİ ‘Meclisi yönetemedikleri daha ilk günden belli oldu’
Reklam

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, başkanlığındaki ilk meclis toplantısında yaşanan gerginlik, tartışma ve olumsuzluklara dikkat çekerek “Mecliste uzlaşı aritmetiği sağlanmazsa yapılan hizmetler vicdanları mutlu etmez” dedi.  

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Parti’li Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında gizli oyla yapılan encümen seçimlerinde çıkan tartışma ve gerginlik meclisin ve Balıkesir’in gündemine oturdu.

YÜCEL YILMAZ’I ELEŞTİRDİ

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı sonrası görüşlerini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Başkan Yücel Yılmaz’ı meclisi yönetememekle suçladı. Olayların büyüme sebebinin zayıf yönetimden kaynaklandığını iddia eden Sarı, “AK Parti üyeler meclisinde uzlaşıcı bir tavır sergilemedi. Uzlaşmada bile uzlaşı yoktu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hizmetleri adaletli olmalı. AKP’liler ilk mecliste görüldü ki adaletli tutumdan uzak oldular. Bunu encümen seçimlerinde daha iyi gördük. Sayım işlemleri bile doğru düzgün yapılmadı.

Balıkesir’in geleceği için Büyükşehir’de uzlaşı meclisi, ortak akıl meclisi oluşturulmalı. Meclis aritmetiği bir uzlaşı aritmetiğine dönüşmezse yapılan hizmetler vicdanları mutlu etmez.

İlk meclisteki kavga, gürültü ve gerginlik bize Balıkesir’in gelecek 5 yılı açısından kaygılandırdı. AKP’lilerin bu anlayışı Balıkesir için değişmeli.

CHP olarak halkın sorunları için hizmet için göreve talip olduk. Halkımızın hakkı yenirse duruşumuzu ortaya koyarız” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ