Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SARI: ‘İKTİDARA GELECEĞİZ’

SARI: ‘İKTİDARA  GELECEĞİZ’

16 Şubat’ta yapılacak CHP’nin Olağan Seçimli Balıkesir İl Kongresi öncesi mevcut Başkan Serkan Sarı, ekibiyle birlikte il başkanlığında bir basın toplantısı yaparak adaylığını açıkladı. İdlip’te şehit düşen askerlere rahmet dileyerek sözlerine başlayan Serkan Sarı’nın özellikle iktidarı eleştirdiği esnalardaki hararetli konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

“BİZİ İKTİDARA TAŞIYACAK PROJELERİN KONUŞULDUĞU BİR KONGRE OLACAK”

Serkan Sarı, yoğun ilgi gördüğü adaylık tanıtım toplantısında özetle şunları söyledi: “Bütün adaylarımız çok değerli ve çok kıymetli. Hepsi bu kongrede ekipleriyle güzel şeyler yapmak için aday. İl kongremiz fikirlerin tartışıldığı, bizi iktidara taşıyacak projelerin konuşulduğu bir kongre olacağına inancımız tamdır. Biliyorum ki hiçbir adayımız kişisel ikballeri için değil, partimizi iktidar yapmak için bu yola çıktılar. Bunu birlikte başaracağız. Bireysel çoğulcu aklı ortaya koyacağız. Bütün adaylarımız ekipleriyle beraber 37’nci olağan kongremizden sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapabilmek adına elbirliğiyle mücadele edecektir. Kongremizin coşkulu, heyecan dolu, umut dolu, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak kadroların belirlendiği büyük kongre olacaktır. Balıkesir’de ve Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak kadroları belirleyeceğiz. Bugün aday olan bütün başkan adaşlarıma ve ekiplerini yürekten kutluyoruz ve bu mücadelede hepsine başarılar diliyorum.

YEREL SEÇİMİN KAYBEDENİ AKP VE MHP

Yerel seçimlerde verilen mücadelenin sonunda Balıkesir’de Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı bu mücadelenin kazananı olmuştur. MHP ve AKP’den oluşan Cumhur İttifakı da Balıkesir’in en fazla kaybedeni olmuştur. 14 belediyesi olan AKP; bugün bu mücadeleye inanan sizler sayesinde 10 belediyeye düşmüştür. Bir belediyesi olan MHP’nin artık Balıkesir’de temsili ettiği bir belediyesi yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi 5 belediyeyle başladığı bu mücadelede kazanmış olduğu 4 ve kaybettiği 1 belediye sonucunda 5 belediyesini 8’e çıkarmıştır. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı dalgalanan Gömeç’te, Burhaniye’de, Balya’da ve Gönen’de yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı dalgalanmaktadır. Bugün 8 belediyemizde sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızı hayata geçirmek üzere belediye başkanlarımız yetki almıştır. Hepsiyle gurur, onur duyuyoruz ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne katkılarından dolayı da onlara da teşekkür ediyorum.

DOLU DOLU ÇALIŞTIK

Bilindiği gibi yoğun bir seçim süreci yaşadık ve bize geride 4-5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu süre içinde hızlı bir şekilde faaliyetlerimizi geliştirmek adına projelerimizin startını verdik. Bunlar neydi? Halkçı Belediyeler Platformu adı altında bir platform kurduk. 8 belediye başkanımızın, 120 belediye meclis üyemizin bir arada olduğu, ortak aklı üretmek için fikir alışverişlerinin verdiği ve bilgi birikimlerini geliştirmeye yönelik eğitimlerin yapıldığı bu platform çatısı altında hep birlikte örgütlü mücadelenin değerini, dayanışmanın gücünü ve Balıkesir’e ve halkımıza hizmet etmenin onurunu hep birlikte yaşadık. Bu sayede de birçok eksiğimiz hızlı bir şekilde giderilmeye başlandı. Bu çatı altında üç farklı eğitim programı düzenledik. Önümüzdeki günlerde de meclis üyelerimizin, belediye başkanlarımızın çalışmalarına katkı sunabilmek adına elimizden geldiğince mücadelemize devam edeceğiz. Bunun dışında bilim, kültür, yönetim platformu adı altında bütün partililerimizin katılımıyla yürütme komisyonu kurduk. Dokuz farklı komisyondan oluşan, Balıkesir İl Başkanlığı’nın haricinde Kent Konseyi mantığıyla çalışan dokuz komisyonunu fikir, proje ürettiği platformu inşa ettik ve bunun startını verdik. Biz bilginin yerinde ve doğru kullanıldığında bütün sorunların ve bütün güçlüklerin üzerinden geleceğine inananlardanız. Bunlar yetmedi; hızlı bir şekilde gençlerimizin sayısını, motivasyonunu artırmak, gençlerimizin geleceğe dair umutlarını artırmak üzere gençlik örgütlenmemizin startını verdik. Burhaniye’de ilk gençlik kampını yaptık, çadır kampını. Hatta ben ve yönetici arkadaşlarım da gençlerle birlikte çadırda yattık. Devamında Edremit Belediye Başkanımızın katkılarıyla Edremit’te parti okulunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerle Balıkesirli gençlerimizi buluşturduğumuz eğitim kampımız oldu. Bu şekilde gençlerimizin sayısını artırmak ve partimizi gençleştirmek, geleceğe dair genç umutları örgütleyebilmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Daha niceleri de olacak hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

BELEDİYE BAŞKANLARI DA KATILDI

CHP’li belediye başkanlarından Selman Hasan Arslan (Edremit), Hüseyin Sarı (Erdek), Mehmet İrem Himam (Gömeç ), İbrahim Palaz (Gönen), Tancan Barcin (Manyas), ilçe başkanlarından Hakan Şehirli (Altıeylül), Hale Tuna (Erdek), Fatih Yılmaz (Edremit), Naci Savaş (Havran), Umut Dinç (Savaştepe), Ünsal Acar (Gönen), Şeref Lale (Gömeç), Ayhan Aslanbey (İvrindi) Sarı’nın basın açıklamasına katıldı.
Bandırma’nın bir önceki belediye başkanı Dursun Mirza, Sarı’ya destek veren isimler içinde yer aldı. Kadın, Gençlik Kolları ile belediye meclis üyeleri de basın açıklamasında hazır bulundu.
İl Başkan adaylarından Ömür Boyuer ve Ali Kesen basın açıklamasına katılırken, Ender Biçki, Hilmi Okur mazeretleri nedeniyle gelmedi. Eski il başkanı ve 27. dönem milletvekili adayı İrfan Barış da toplantıyı izledi.
Sarı ve ekibinin basın toplantısı “Güzel Günler Göreceğiz” şarkısının hep birlikte söylenmesiyle sona erdi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ