Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Şapka düştü kel göründü..

Şapka düştü kel göründü..

EMİN BULDAN SERBEST

KALMADI, SADECE NAKİL!

EMİN; HAPSE GİRER GİRMEZ HASTA HEMEN OLMUŞ, RAPOR ALMIŞ!

————————————————-

Meğerse Emin “hastayım, rahatsızım” deyip rapor almış. Açık cezaevine naklini istemiş. Raporu almış, kendini açığa aldırmış!

Hapse girmeden önce hiçbir rahatsızlığı olmayan, her yerde Mersedes’i ile gezip dolaşıp belediyelerden ve balıkesirlilerden aldığı paraları savuran ve mangalda kül bırakmayan Emin birden hasta olup kapalı cezaevinden kendini merkezdeki açık cezaevine naklettirmiş. Hatta 8 saat izin kullanıp villasına bile gitmiş!

Kim var bu adamın arkasında?

Yapılanlar yasal mı, yetkililerin açıklama yapması kamuoyu açısından önemli..

AÇIK CEZAEVİNE NAKLETTİLER

25 Şubat Pazartesi günü mahkûm naklinde kanunen verilen 8 saatlik süreyi ailesiyle geçirdi. Facebook’tan paylaşım yapınca herkes “serbest” kaldı sandı!

Tehdit ve şantaj gazeteciliği suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan ve bu cezası kesinleşince KOM ekipleri tarafından bir ihbar üzerine saklandığı yerde 3 günlük manevi yolculuk yparken ele geçirilen Emin B. Kepsut Cezaevi’ne konmuştu.

Emin B. bu açılan dava nedeniyle daha önce de gözaltına alınmış ve 14 ay yine Kepsut Cezaevi’nde gözaltında tutulmuş, ardından serbest yargılanmak üzere salıverilip tahliye edilmişti.

İşte içeride yattığı bu süre gözönüne alınarak Emin’in Balıkesir Açık Cezaevi İnfaz Kurumu’na geçtiğimiz Pazartesi günü nakli yapıldı. Nakil nedeniyle kanunen verilen 8 saatlik süreyi ailesiyle geçiren Emin, Facebook sayfasından saat 21.00’de ve 23.16’da iki paylaşımda bulununca Balıkesir’deki herkes Emin’in serbest kaldığını sandı.

Ancak kazın ayağı öyle değildi. Geçtiğimiz Pazartesi günü yaşanan ilginç olay nedeniyle Emin B.’nin serbest kaldığı söylentisini değerlendiren DEMOKRAT muhabirleri doğru bilgiye ulaştı. Doğrusu Emin  serbest kalmadı, sadece nakil esnasında kanunen verilen 8 saat izni değerlendirdi. Onu da ailesiyle birlikte geçirdi. Emin’in paylaşıma koyduğu fotoğraflardaki yüz ifadesi teslimiyet ve pişmanlık duygularını yansıtıyordu. Bu fotoğrafları paylaşımları serbest kaldığı algısını da yarattı. Fotoğrafları beğenenler oldu, hatta yorum yapar biri en kısa zamanda mesleğinin, işinin başına dönmesini (!) bile temenni etti.

Emin 8 saat sonra cezasını çekmek için kentimizdeki cezaevine tekrar kondu.

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ