Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SAMSUNSPOR YENİLGİSİ

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Samsunspor 14. haftada Bursaspor’a 3-0 yenildikten sonra Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım bir açıklama yaptı. Ben bu açıklamanın bir kısmını sizlerle paylaşıyorum.

PAYLAŞMA NEDENİM

Paylaşma nedenim şu: Bursaspor’a yenilen Samsunspor’un kulüp başkanı maç sonrasında zehir zemberek bir açıklama yapıyor. Yaptığı açıklama futbolculara ve oynadıkları oyuna yönelik. “Yüreksiz ve 5 paralık futbol oynadığınız” dediği futbolcular,  geldi bizi kendi sahamızda 3-1 yendi ve gitti. Kısacası, biz Balkes olarak bizden daha iyi olmayan, birçok sorunu bulunan bir takıma yeniliyoruz.

BAŞKANIN AÇIKLAMASI

“Yüreksiz ve 5 paralık futbol oynayarak tüm Samsun’u Türkiye’ye rezil ettiniz. Günah benden gitti. Dinsizin hakkından imansız gelir. Futbolda mağlubiyetler olur, bunlar doğaldır ve olacaktır. Ama mücadele etmeden, savaşmadan, ruh ve karakteri ortaya koymadan alınan mağlubiyetleri ne ben ne de camia kabul edilebilir. Balıkesir maçının ardından hafta içi Yüksel Başkan olarak düğmeye basacağım.”

Başkan, Balıkesirspor galibiyetinden sonra düğmeye basmamıştır herhalde…!

///////////////

KEMAL BÜYÜKAKIN

Kemal abi ile 1980 öncesinden tanışırız. 80 Öncesinden gelen arkadaşlığımız 2020 yılında da sürüyor. Kemal abi şu anda AK kadro içinde yer alıyor. Balıkesir AK Parti İl Başkanlığı’nın yönetiminde. Yıllardan beri bu hareketin içinde.

Balıkesir doğumlu. Lisans mezunu. Mali Müşavirlik mesleğini yerine getirmekte. 1982 yılında Refah Partisi ve Fazilet Partisi kuruculuk ve yönetim kurulu üyeliği ve seçimlerde İl Başkanlığı, 2003 yılında AK Parti Balıkesir kurucu üyeliği yaptı. Merkez İlçe Başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 2020 yılı itibariyle Mali ve İdari İşler Birim Başkanlığı’ndan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte.

Büyükakın, iyi bir basketbolcudur. 1977- 1980 yılları arasında ben Necati Eğitim’in basketbol takımında oynarken, o da İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulu’nun basketbol takımında oynuyordu. O yıllarda siyaset biraz daha farklı olduğu için maçlar kavga çıkmasın diye seyircisiz oynanıyordu. Yıllar gerçekten çabuk geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde Kemal abi ile yolda karşılaştık ve eski günleri andık. Sahi eski günler gerçekten daha mı güzeldi?

///////

ZEKİ MÜREN

Zeki Müren, Türkçemizi tam anlamıyla konuşan biriydi. Sesi çok güzeldi. Söylediği şarkılarla büyüdük, yetiştik. ‘Kahır Mektubu’nu unutmak mümkün mü?

Geçen hafta Bursa’nın önemli yerlerini gezmeyi planladım ve Emir Sultan’da bulunan rahmetli Zeki Müren’in mezarına da gittim. Mezarı başında dua ettim. Allah rahmet eylesin. Allah günahlarını affetsin. Mekanı cennet olsun.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ARKADAŞ - 18 Ocak 2021
KONAK SOFRALARI - 12 Ocak 2021
ASKIDA NE VAR? - 9 Ocak 2021
ŞİFRELİ VASİYET - 8 Ocak 2021
ANLAMADIĞIM ŞEYLER! - 6 Ocak 2021
VOLKSWAGEN - 5 Ocak 2021
TERÖR ÖRGÜTÜ PKK - 1 Ocak 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete