Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

SAĞLIĞIMIZ VE BİZ

Aslan Torun

Aslan Torun

Üzülerek belirtmek istediğimiz iki önemli şey var ki, bunların kıymetini hiç bilmiyoruz ve ne zamanki bunları kaybediyoruz, o zaman kıymetini anlıyoruz.

Bu iki önemli şeyden birisi sağlık,  diğeri de boş zamandır.

Bizde zaman zaman bu konulara değiniyor siz okuyucularımızla bu konularda hasbıhal ediyoruz. Zaman gitti mi ne yazıkki geri getirmek mümkün olmuyor, onun için zamanın kıymetini iyi bilmek gerekiyor. Ben  daha çok  bir sağlıkçı olduğum için daha fazla sağlık konularına değiniyor, daha çok sağlık konularında yazmaya çalışıyorum.

Efendim bilindiği gibi sağlıklı olmak insan için çok önemlidir. Ne yazık ki zaman gibi bunun da kıymetini tam olarak bilemiyoruz. Ne zaman ki başımıza bir hastalık geliyor o zaman sağlığın kıymetini anlıyoruz. Sağlıklı olmak insan için bulunmaz en büyük nimet ve hazinedir. Sağlıklı insan için her şey çok güzel ve her şeyin tadı bir başkadır. Ama sağlığı yerinde olmayan insanlar için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Sağlığı yerinde olmayan insan için hiçbir şeyin kıymeti  ve önemi yoktur. Sağlığı yerinde olmayan insan hiçbir şeyden zevk alamaz. Ne morali ne neşesi  yerinde  değildir, ne yaşadığından ne yediğinden ne içtiğinden hiçbir tat alamaz.

Eşim uzun süredir çektiği diz ağrıları nedeniyle gittiğimiz Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi  Ortopedi Polikiliği’nde Op.Dr.Yusuf Okan Okyay  tarafından yapılan muayenesinde Menisküs yırtığı teşhisi konuldu. Bilahare yapılan  tahlil, tetkik ve çekilen film sonuçlarına göre en kısa sürede ameliyat edilmesine karar verildi. Hiç tereddüt etmeden ameliyat edilmesine rıza gösterince eşim 24 Haziran günü yatış işlemleri ve diğer işlemler yapıldıktan sonra 25 Haziran günü saat 17.00’de girdiği ameliyattan saat 19.00’da Op.Dr. Okan bey ve ekibi tarafından başarılı bir operasyon sonucu sağlığına kavuşmuş olarak çıktı. Bir gece Ortopedi servisinde misafir edildikten sonra  taburcu edildi ve şu anda evde istirahat etmektedir. Başta Dr.Okan bey olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Dr.Okan beyin ameliyat ekibine, hastanede kaldığımız sürece bize her türlü yardım ihtimam ve yakınlık gösteren meslektaşlarımız Ortopedi servisi F Bloku hemşireleri, hasta bakıcı ve diğer personeline yine meslektaşlarımız Hüseyin Kocabıyık beye, yıllar öncesinden beri tanıdığım arkadaşım Sağ.Memuru Rafet Erkür’e, yine bize her türlü yardımını esirgemeyen Hastane personeline çok teşekkür ediyorum. Ayrıca eşimin odasının ayarlanmasında yardımı dokunan ameliyat öncesi ve sonrası bizi yalnız bırakmayan komşumuz meslektaşımız Nuray Hanıma da teşekkürü bir borç biliyorum.  Eşimin ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Dr.Okan bey tam bir işinin ustası. Bizim deyimimizle “adam gibi adam”, işini, mesleğini seven, işine mesleğine aşık, hastaları tarafından da çok sevilen bir hekim. Hastalarına karşı alçak gönüllü, saygılı, sevecen, mütevazi bir o kadar da hastalarını büyük bir sabırla dinleyen, güler yüz ve ikna kabiliyetliyle moral aşılayan, tam bir psikolog. Bütün gününü mesleğine, hastalarına  adayan kibar nazik bir beyefendi. Mesai saati bittiği halde hastalarını geri çevirmeyen, günün geç vaktine kadar hastalarının ameliyatını yaparak onları sağlığına kavuşturan bir fedakarlık  numunesi. Aynı zamanda  bizim gibi Fenerbahçe aşığı bir hasta taraftar. Bu sevgisinden hiç taviz vermeyen ve bununla haklı bir gurur duyan gerçek bir FB’çeli.Yine kendisiyle yaptığımız sohbette 2001 yılından beri Balıkesir de görev yaptığını, polikliniği olduğu gün hasta sayısının 100 altına hiç düşmediğini, bazen 110 hatta 120’yi bile çıktığını ve yine ameliyatı olduğu günde en az l0 ameliyat yaptığını, bazen bu sayının 12 veya 15 bile çıktığını söyledi.Bazen geç  vakte kadar ameliyat yaptığını da belirtti.

Kısacası Op.Dr. Okan bey tam bir Balıkesir sevdalısı , Balıkesir i ve Balıkesirlileri çok seven bir Balıkesir aşığı.Kendisine bir kez daha teşekkür ediyor sağlık ve başarılar diliyorum.

Bu arada hastaneyle ilgili ufak bir sitemimi de belirtmeden geçemeyeceğim: O kadar zamandır bu hastaneye gidip geliyorum, hem çok büyük olması bakımından ve de her tarafı birbirine benzediğinden, çoğu kez ben bile aradığım yeri bulmakta zorlanıyorum.İkincisi ve de en önemlisi hastanenin asansörlerinin yetersiz olması, bazılarının sadece 1. kata çıkması ve yukarı katlara çıkan asansörlerde çok yığılma olması ve yetersiz kalmasıdır. Allah göstermesin bir, yangın, deprem, savaş veya bir felaket esnasında o asansörlerin durumu ne olur, orada  neler yaşanır düşünmek bile istemiyorum.

Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BİR YILBAŞI DAHA - 1 Ocak 2020
ADANA MAÇI - 30 Ekim 2019
MAL VE YAŞAMA HIRSI - 22 Ekim 2019
NEREYE GİDİYORUZ-2 - 15 Ekim 2019
AKÇAY’DAN MANZARALAR - 23 Eylül 2019
AKÇAY’DA TATİL - 3 Eylül 2019
KURBAN BAYRAMI - 16 Ağustos 2019
TATİLDE NE YAPMALI - 24 Temmuz 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ