Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Plevne’ye dini merkez geliyor

Plevne’ye dini  merkez geliyor
Reklam

Çok küçük olan Plevne Mahallesindeki cami ihtiyaca cevap vermiyordu. Çünkü küçük kalıyor, cemaati almıyordu. Bu nedenle yıkılarak yenisinin yapımı başladı. Su basmanı bodrumu bitirilen camiin hayırseverlerden yardım beklediği öğrenildi. Bu cami, İmamı Birgivi Camisi’nden daha büyük olacak ve aynı anda 3 bin kişi namaz kılacak.

Yeni yapılmakta olan Plevne Camisi oldukça büyük ve 3 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği bir ibadet mekânı olacak. Plevne Camisi’nin yapıldığını gören Balıkesir halkı büyük-küçük demeden çeşitli meblağlarda bağışlarda bulunuyor.

Şimdiye kadar bir gazetede haber yapılmadığını, iki yıl önce Hacı Hüseyin Camii’ni DEMOKRAT’ta haberinin yapıldığını ve çok fazla bağış yapılarak caminin çok kısa zamanda bitirildiğini kaydeden mahalle sakinleri “Şimdiye kadar yapılan yardımlarla buraya kadar geldi. Bundan sonrası da yine inananların üçer- beşer yaptıkları yapacakları yardımlar ile tamamlanacak. Her vatandaşımız, gücünün yettiğince yardım yapıyor. Her Müslüman ölmeden önce böylesi mabetlere yapılan yardımın Allah katında ne kadar büyük sevabı olduğunu hemen herkes biliyor” diye konuştu.

Plevne Camisi tamamlandığında hem Kuran öğretim yeri, hem bodrumu, ana ibadet yeri olmak üzere çok amaçlı bir dini merkez olacak. Bu bölgede İmam-ı Birgivi Camii külliyesi büyük bir cami olarak biliniyordu. Ancak Plevne Camii bittiğinde çok daha büyük bir cami olacağı ifade edildi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ