Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

PANDEMİ’DE HİZMETİN ARTMASI GURUR VERİCİ

PANDEMİ’DE HİZMETİN  ARTMASI GURUR VERİCİ

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, ”BTO olarak Pandemi sürecinde hizmete hız kesmeden devam ediyoruz. Koronavirüsün ilk günlerinden itibaren söylediğimiz gibi, üyelerimizin ve devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

ZORLU GÜNLERİ ATLATACAĞIZ

BTO Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Koronavirüsün tüm dünyada ve ülkemizde etkisini devam ettirmekte olduğunu hatırlatarak “Alınan tüm önlemlere rağmen Koronavirüs salgını, maalesef etkisini arttırarak devam etmekte. Balıkesir Ticaret Odası olarak bizler, bu süreçte hizmet etmeye hız kesmeden devam ediyoruz. Daima olduğu gibi üyelerimizin ve iş dünyamızın yanındayız. Elbette bu zorlu günleri de atlatacağımızdan kuşku yoktur” dedi.

KURULAN ŞİRKET SAYISI ARTTI

2020 yılının ilk 10 ayını kapsayan verilere ilişkin değerlendirilmelerde bulunan Rahmi Kula, “Balıkesir Ticaret Odası olarak 10 ayda 251 Limited Şirket, 36 Anonim Şirket, 87 Şahıs Firması, 108 Diğer olmak üzere toplamda 482 şirket kuruluşu gerçekleştirdik. Bu sayının 2019 yılının aynı dönem verilerine göre 368 olduğunu görüyoruz. Ayrıca kurulan şirketlerin yoğunluk gösterdiği ilk 3 faaliyet alanı, geçtiğimiz 2019 yılında; gıda/hayvancılık, imalat/hizmet ve inşaat sektörü olarak sıralanırken, 2020 yılında inşaat sektörü birinci, gıda/hayvancılık ikinci, imalat/hizmet üçüncü sıraya yerleşti. 2019 yılında odamızdan kaydını sildiren üye sayısı 129 iken, bu rakam 2020 yılı itibariyle 123’tür. Veriler ışığında verdiğimiz hizmetin ve şirket kuruluşunun, Pandemi sürecinden etkilenmeksizin %30,97 artış, odamızdan kaydını sildiren üye sayısında ise %4,65 azalma olduğunu görmekteyiz. Bu tablo bizlere gurur vermektedir. Bu gururu Tüm Balıkesirliler olarak paylaşıyoruz. Üyelerimize daima daha kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ