Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÖZEL SEVGİ’de 18 bin vakada başarı sağlandı

ÖZEL SEVGİ’de 18 bin vakada başarı sağlandı

Op. Dr. Erol Önal: “Endoskopi ağrısız ve acısız bir işlemdir”

Hastalar aç geldiği takdirde aynı gün içerisinde randevu almadan endoskopi olabiliyorlar. Önal, hayati önem taşıyan hastalıkların teşhisi ve tedavisinde endoskopinin büyük önem taşıdığını önemle kaydetti.

Özel Sevgi Hastanelerinde endoskopik inceleme ve işlemler için hasta konforunu ön planda tutan, ideal koşullarda hazırlanmış endoskopi üniteleri  bulunuyor.

Paşaaalanı Özel Sevgi Hastanesi’nde tüm endoskopik inceleme ve tedaviler Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erol Önal ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleştiriliyor.

Hastanenin hizmete girdiği 2009 yılından bu yana 18 bin vakaya başarıyla endoskopik işlem gerçekleştirdiklerini dile getiren Önal, hayati önem taşıyan hastalıkların teşhisi ve tedavisinde endoskopinin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Hastaların aç geldiği takdirde  aynı gün içerisinde randevu almadan endoskopi olabileceklerini söyleyen Önal, Endoskopi, Kolonoskopi ve Gastroskopi hakkında bilgi verdi. Mide ve bağırsak hastalıklarında sadece tanı için değil, takip ve tedavi amaçlı olarak da kullanılan “endoskopi”nin, çıplak gözle dışarıdan görülemeyen organlara özel cihazlarla ulaşarak, incelenecek organların gözle görünür hale getirilme işlemi olduğunu belirten Önal, “Gelişen teknolojilerle hastaya daha konforlu bir uygulama süreci yaşatan yöntem, incelenecek organa göre değişik isimler almaktadır. Midenin incelenmesi için yapılan endoskopi işlemine ‘gastroskopi’, kalın bağırsak için uygulanacak endoskopiye ‘kolonoskopi’ denilmektedir” dedi. Endoskopi işleminin damardan ilaç verilip hastanın uyutulması sağlanarak yapıldığını ifade eden  Op. Dr. Önal, özel bir durum olmadığı takdirde de, endoskopi işleminin sadece 10 dakika süren, acısız, ağrısız bir işlem olduğunun da altını çizdi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ