Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÖZEL SEVGİ TEKNOLOJİDE DÜNYA İLE YARIŞIYOR

ÖZEL SEVGİ TEKNOLOJİDE  DÜNYA İLE YARIŞIYOR

Özel Sevgi’nin İzmir Yolu üzerindeki hastanesinde görev yapan Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Hakkı Ergün ışıklı cihazlarla yemek borusunu, mideyi, bağırsakları inceleyerek tüm hastalıkları tespit ettiğini, kanser çeşitli hastalıklarını ortaya çıkardıklarını söyledi.

 

ÖZEL HABER:Recep Aslandur

Balıkesir, merkezde 4 Gastroenteroloji uzmanı doktora sahip. Balıkesir iki devlet hastanesinde birer tane, bir tane de tıp fakültesinde mevcut. Diğeri, yani dördüncüsü ise Özel İzmir Yolu Sevgi Hastanesi’nde.

Balıkesir’in 4 Gastroenteroloji uzmanından biri olan Hakkı Ergün 27 yıllık doktor. Özel Sevgi Hastanesi’nde teknolojinin bütün imkânlarından yararlanarak insan sağlığı için önemli çalışmalara imzasını atıyor. İnsanların midesinde, sindirim sisteminde gaz oluşmasının birçok sebebi olduğunun altını çizen Uzm.Dr. Hakkı Ergün “Hareketsizlik mide ve sindirim sisteminde gaz oluşmasının nedenidir. İkincisi ise hızlı yemek yiyerek hava yutulmasıdır. Hastalarda Endoskopik tetkiklerle, yani gastropkeipi ışıklı cihazlarla mide, yemek borusuna bakarak Kolonoskopi çalışmaları ile bağırsakta, midede, kalınbağırsaklarda kanser varsa tespit edilerek hastanın sağlığı için gerekli tedavi yapılıyor” dedi.

ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ

Günümüzde mide ve kalın bağırsak kanserlerinin çok sık rastlandığını belirten Uzm. Dr. Hakkı Ergün şunları aktardı: “Endoskopi tetkikleri neticesinde ve ışıklı cihazlarla hastalıkları teşhis edebiliyoruz. Her hastalıkta olursa olsun erken teşhis hastalığın tedavisinde etken yol almak demektir. Bu nedenle 50 yaş üzerindekilere 5 yılda bir endoskopi yapılması gerekmektedir. Çünkü insan sağlığı için endoskopi yapılması demek sağlığımız adına önemlidir. Bu endoskopik işlemler hasta çok kısa süreli uyutularak yapılmakta, hasta hiçbir rahatsızlık duymamaktadır.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ