Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ORTAK PAYDAMIZ BALIKESİRSPOR

ORTAK PAYDAMIZ BALIKESİRSPOR

Aydeniz Et Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan’ın Pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında, transfer tahtasının açılması için imza vermediğini dile getirerek istifaya davet ettiği İlhan Eker, kendisinin kırmızı-beyazlı kulüpten para istemediğini belirterek, “Arabamı teminat göstererek hata mı yaptım?” diye sordu.
Geçtiğimiz günlerde Aydeniz Et Balıkesirspor Futbol Şube Sorumlusu görevinden alınan ve son olarak, Başkan Ümit Arslan tarafından transfer tahtasının işleme açılabilmesi için Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki (UÇK) alacakları nedeniyle imza vermekten kaçındığı iddia edilen, kırmızı-beyazlı kulübün eski oyuncu ve yöneticisi İlhan Eker, Altın Otel’de düzenlediği basın toplantısında, yaşanan sürece ilişkin açıklamalar yaptı.
Aydeniz Et Balıkesirspor’a yakışmayacak mesnetsiz iddiaların ortaya atıldığı dile getirerek sözlerine başlayan İlhan Eker, “Ben, transfer tahtasının açılabilmesi için Balıkesirspor’dan bir kuruş para istemedim. Buna, benimle görüşmeye gelen yönetici arkadaşlarım, Ahmet Sakbaş, İbrahim Şener Akdeniz ve Aytuğ Yarmaz şahittir. Kendilerinden isimlerini açıklamak için izin aldım. Bunu herkesin bilmesini istiyorum” dedi.
“HATA MI YAPTIM?”
Buna rağmen, hesabına para yatırılarak, isminin ortaya konulmasına anlam veremediğini ifade eden İlhan Eker, “Sezon başında kulübümüzün puan silme cezası almaması için arabamı teminat göstererek, yanlış mı yaptım? Bir puanı parayla satın almak mümkün mü?” diye sordu.
Sezon başında, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan borçlar nedeniyle, aracını teminat olarak gösterdiklerini belirten İlhan Eker, “Bunu, bir hafta boyunca başkanımız ve yönetici arkadaşlarımızla istişare ettik. Bizim, bu teminatı vermemiz gerekiyordu. Son gün, SGK’ya gittiğimde Başkan, müdürün odasında beni bekliyordu. Sinan Eren arkadaşımız da oradaydı. Onun aracı da Vergi Dairesi’nde ipotek edildi. Böylece, takımımızın puanının silinmesine mani olduk. Kötü mü yaptık? İlhan Eker yanlış mı yaptı” dedi.
Buna karşılık, Aralık ayında aracındaki ipoteğin çözüleceğinin kararlaştırıldığını iddia eden İlhan Eker, “Bu bizim namusumuz, ilk işimiz olacaktı. Yapılandırma olacak, sorun çözülecekti. Yönetici arkadaşlarım buna şahittir ama ondan sonra gelinen süreci biliyorsunuz. Anlaşmazlıklar, tatsızlıklar olabilir ama siz hiçbir kulüp tarihinde, başkanın resmiyle yöneticilerin görevden alındığına dair açıklama gördünüz mü? Ben görmedim” dedi.
Konunun bu duruma gelmesine anlam veremediğini ifade eden İlhan Eker, “Ne oldu da olay, bu raddeye geldi? Cevap yok. Olabilir, beraber yol yürüdük. Balıkesirspor zarar görmesin diye yola çıktık. Aynı yolda mücadele edip, çile çektik. Sonrasında sosyal medyada rencide edici, itibar süikasti yapılarak, böyle bir açıklamanın yapılmasına rağmen, benim ağzımdan herhangi bir kelime duydunuz mu? Beni çoğu kişi aradı. Hep, ‘Balıkesirspor zarar görmesin. Biz, beraber yol yürüdük. Benim açıklama yapmam doğru olmaz’ dedim ama gelinen UÇK sürecinde yönetici arkadaşlar geldi. Ben, bir kuruş para istemedim. Hani bu iş Aralık’ta çözülecekti? Ne zaman çözecekseniz, o zaman çözelim” dedi.
Sezon başında takımın TFF 1. Lig’de tutunmasını hedeflediklerini hatırlatan İlhan Eker, “Takım ligde kalsın. Borçlarımızı ödeyelim. Yeni bir yapılanma içerisine girelim ve gelecek yıla dair planlar yapalım diye düşündük. UÇK’yı açmakla sorun bitmiyordu” dedi.
“BAŞKAN, İSTİFA ETTİ”
Sürecin sıkıntılı olacağını bilerek yola çıktıklarını ifade eden İlhan Eker, “Sezon başında UÇK dosyalarını çözüme kavuşturduğumuz son gün, başkanın istifa ederek gittiğini biliyor musunuz? Başkanın saat 3-4’e istifa edip, çekip gittiğini biliyor musunuz? Başkan, nereye gitti? İnsanlarını yüzde 10’a ikna etmeye zorladığımız için süreç uzadı. Bir arkadaşımız, son gün paranın tamamını istediği için başkan, çekip gitti. Ben şoka uğradım” dedi.
“SEZON BAŞINDA PARA VERDİM”
Sezon başındaki transferlerin yapılabilmesi için kulübe 450 bin Lira verdiğini belirten İlhan Eker, “Ben, o gün şirketimi sıkıntıya sokarak, kulübün kasasına 450 bin Lira civarında para sokarak, hata mı yaptım? Herkes, ortaya para koymaya çalıştı. Hata mı yaptık? Puanımız silinmesin diye arabamı teminat göstererek, hata mı yaptım” dedi.
Balıkesirspor’un gündemini meşgul etmekten hicap duyduğunu dile getiren İlhan Eker, “Bu söylenip, yazılanlara rağmen, hala buraya gelip konuşmak istemiyordum ama biz, o gün saat 18:00’de transfer tahtasını açabildik. O saate kadar, hangi oyuncuyu bekletebilirsin? Bazı arkadaşlar, sağ olsun beklediler. Zaten aldığımız oyuncuların çoğu, UÇK’da dosyası olan oyuncular. Takımımızı bilen, fedakarlık yapan arkadaşlardı. Hepsinin maliyetlerini açıkladık” dedi.
Yapılan transferlerle ilgili eleştirilere de açıklık getiren İlhan Eker, “İkili ilişkilerimizle bazı oyuncuları sona ana kadar tutabildik. Teklif almalarına rağmen, başkanın çekip gitmesine rağmen, beklediler. Maliyeti düşük transferleri son anda yaptık ama yıpranmış, parasını alamamış ve motivasyonu düşük oyuncular ile anlaştık” dedi.
“MESUT HOCA, TAKIM KAPTANLIĞIMI YAPTI”
Teknik adam tercihleri ile ilgili de açıklama yapan İlhan Eker, “Ben Mahmudiye’de doğdum. Bu topraklarda okuyup, büyüdüm. 17 yaşında Gençlerbirliği’ne transfer oldum. Mesut Dilsöz’ü benim istemediğime dair söylentiler yayıldı. Mesut Hoca’ya kongreden 2-3 ay önce söz verilmiş. O zaman ben, neden Vedat İncefe ve Cihat Arslan ile görüştüm? Mesut Hoca, benim takım kaptanlığımı yaptı. Yunus İçüz, benim, Balıkesirspor’da aynı ranzayı paylaştığım arkadaşım. Tabii ki onların olmasını isterim ama hep yapılan yanlışın yapılmaması gerektiğini, paralarının ve haklarının verilmesinin yanı sıra arkalarında durmamız gerektiğini söyledim. Bursaspor maçından sonra, ‘Hocayı gönderelim” dediler, karşı çıktım. Adanaspor ve kupa maçlarından sonra da aynı şeyleri yaşadık” dedi.
“ANLATILANLAR GERÇEK DEĞİL”
İlerleyen dakikalarda salona gelerek, İlhan Eker’den müsaade isteyerek, basın toplantısına dahil olan eski yönetici Metin Özpınar ise Aydeniz Et Balıkesirspor’un transfer tahtası sorununun henüz çözülmediğini iddia etti.
Tomislav Glumac’ın evraklarının henüz gelmediğini dile getiren Metin Özpınar, “Tomislav Glumac’ın yazısının Çarşamba günü geleceği söyledi. O zaman, sırf İlhan’a kalmamış. Burada bir yalan var. Bu konularda ben de çok doluyum. Sorun varsa, işi çözecek olan yöneticiler ve işin başındaki başkandır. Bu işe soyundu isen sonuçlarını da bilmen lazım. Sezon başında UÇK, son güne kaldı. Yöneticiler, cebinden bir şeyler koyduktan sonra, başkan, kulüpten çekip gitti. Buna bütün yöneticiler şahittir” dedi.
Başkan Ümit Arslan’ı iki gün sonra zorla geri döndürdükleri iddia eden Metin Özpınar, “Ben, hiçbir transfer görüşmesine katılmadım. Son anda evrakları Bursa’ya gönderip, lisans çıkardık. Hatta bir oyuncu ile hiç görüşme yapılmamasına rağmen, ‘Ümit Başkan söz verdi’ dediler. ‘Başkan söz verdi ise bizim sözümüzdür’ deyip, oyuncuyu transfer ettik. Başkan ise ‘İstifa ediyorum’ deyip gitti. Balıkesirspor’u yarı yolda bıraktı. Arkadaşlarının emeklerini hiçe saydı” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete