Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ORTAK AKIL HAREKETİ’NDEN MÜCADELEYE DEVAM

ORTAK AKIL HAREKETİ’NDEN  MÜCADELEYE DEVAM

CHP İl Başkan adayı Ömür Mustafa Boyuer,  “Fikri hür vicdanı hür CHP delegelerinin vereceği karardan en ufak bir şüphemiz yok. Kazanan ‘Ortak Akıl’ olacaktır. Kazanan biz olacağız” dedi. 

 

CHP İl Binasında il kongresi öncesinde “Ortak Akıl Hareketi” üyeleri ile birlikte il başkanlığında  basın toplantısı düzenleyen Ömür Boyuer , “İçinde bulunduğumuz dönem, koşullar ve örgütümüz adına şaşkınlıkla takip ettiğimiz CHP İl Kongresi süreci açıklama yapmamızı zorunlu hale getirmiştir. Zira ortada tamamen şahsi menfaatleri ve hırsları ile aday olduğunu beyan eden veya kendisini desteklemeyen ilçe başkanları ile asla devam edemeyeceği aşikar olan adaylar; örgütümüzü ve ailemiz CHP’yi açıkça ve acımasızca uçuruma sürüklemektedirler” dedi.

“ONURUMA VE İTİBARIMA SALDIRIYORLAR”

Ender Biçki ile yapılan ittifak görüşmeleri hakkında bilgi veren Boyuer, pazarlıkta kaybettiği, kendi adı çıkmadığı için karara karşı çıkıyor algısının doğru olmadığını savundu.  Boyuer şu açıklamayı yaptı:

“İlçe başkanlarının delegelerine danışmaksızın,  karar almak için bir araya geldiği toplantıda, kapalı oylama ile gerekçesiz bir aday isminde buluşma kararını daha oylama başlamadan, toplantıda olanların huzurunda kabul etmeyeceğimi ifade etmiştim. Bunun demokratik bir yöntem olmadığı ve ilçe başkanlarımızın kararlarının hesap verilebilirliğini ortadan kaldırdığı için, lehime çıkacak bir sonuçta dahi bu kararı yok sayacağım ayan beyan ortadadır. Ve karara uyacağım yönünde söz verdiğim iddiaları asılsızdır. İnsan onuru ve itibarı her şeyin üzerindedir. ‘Karara uyacağı sözü verdi ama sözünde durmadı’ şeklindeki söylemler onuruma ve itibarıma karşı yapılan bir saldırıdır. Bunu şiddetle reddediyor ve bunu yaparak farklı algı yaratmaya çalışanları kınıyorum. Bugün hakkımızda oluşturulan pazarlıkta kaybettiğimiz, adımız çıkmadı diye karara karşı çıkıyor algısı bu açıdan kesin olarak yanlıştır, haksızlıktır”

“İHTİRAS YOLCULUĞU  ”

“Kendi delegelerinin iradesi yokmuş gibi, delegelerinin fikrini bile almayan başkanlarla yapılan pazarlıkları meşru gören ve olası galibiyetinde kendisini desteklemeyen başkanlarla da yola devam edemeyecek olan bu ihtiraslı yolculuklarla İl Başkanlığına ulaşmak isteyen adaylar; ittifakları sürdürüp, birlikte siper yoldaşlığı yapma kültürüne de görüldüğü üzere asla sahip değillerdir. Bu seçimde bazı adayların ülkesi ve yurttaşlarımızın yaşam hakları da dahil; kendilerinden ve siyasi hedeflerinden başka düşündüğü tek bir şey bile yoktur”

“BİZ ADIMIZI DEĞİL ANLAYIŞIMIZI ÖNE ÇIKARIYORUZ”

“En başından beri vurguladığımız, açık tavrımız ‘Ortak Akıl”dır. Biz ailemiz CHP’de bizi destekleyen ve desteklemeyen tüm üyelerle, delegelerle, ilçe başkanları ile, belediye başkanları ile hiç birini birbirinden ayırt etmeksizin yol alabilecek bir anlayışı savunup, bu anlayışı inşa etmenin derdindeyiz. Bu sebeple açıkça söylüyoruz ki biz kendi ismimizi değil kendi anlayışımızı öne çıkartırken, malum adaylar sadece isim ve destek aldıkları diğer isimler üzerinden siyaset yapmak derdindedir.”

“DELEGENİN TOKADINI SANDIKTA YİYECEKLER”

“Açık uyarımızdır; isimleri partimizden büyük gören, on binlerce üyemiz hiç yokmuş gibi 5-10 isimle pazarlıklar yapanlar, CHP’nin özgür birey olan delegelerinin tokadını kongre salonunda sandıklar açıldığında yiyeceklerdir. Çünkü anlayıştan uzak, üyeden uzak, delegeden uzak; derebeylikler stratejisi ile dost ve düşmanlıklarla çevrili bu dikenli mayın tarlasından asla pirüpak çıkamazlar!

HİÇ BİR PAZARLIK MASASI BİZİM MASAMIZ DEĞİLDİR”

“Bizim siyasi hattımızda partimiz ve örgütümüz bizim üst kimliğimizdir. Bu sebepledir ki partimizin isminin önünde hiçbir isim görmüyor, üyelerimizle kucaklaşacağımız bir anlayış dışında hiçbir anlayışı kabul etmiyoruz. Hiçbir pazarlık masası bizim masamız değildir, bunu da açıkça beyan ediyoruz”

“SADECE PARTİMİZ VE İKTİDAR İÇİN GAYRET EDECEĞİZ”

“Bu süreçte karşılaştığımız aday tiplerinin anlayışı ne yazık ki tam işaret ettiğimiz noktada partiyi ve makamları kendi siyasi gelecek kapılarının anahtarı olarak gören anlayıştan başka bir şey değildir. Biz açıkça beyan ediyoruz! Her ne koşul olursa olsun, hangi siyasi süreç gelirse gelsin, biz görevlerimizden istifa ederek başka bir yere aday olmayacağız, kemik gibi güçlü bir örgütü ayakta tutarak tüm adayların arkasında, kapı kapı, sokak sokak dolaşarak partimizi iktidara taşımak gayretinden başka bir gayret içerisine girmeyeceğiz”

“KONGRE SONUCUNUN ÖDENECEK BEDELLERİ OLACAK”

“16 Şubat akşamı çıkacak sonucun siyasi ahlak ve siyasi etiğin bir gereği olarak; ödenecek bedelleri olacak, tartışılacak veya talep edilecek bir sıkıntılı dönemle; Balıkesir İl örgütü karşı karşıyadır. Merkezine ‘Ortak Aklı’ koyan, taraf olmamış, tüm parti üye ve organlarına eşit mesafede olan, kişisel öç ve hırslardan arınmış, Belediye Başkanlarına ‘Çık dersen çıkarım’ acizliğinde ve teslimiyetinde olmayan, belli bir anlayışı ortaya koyan, tek derdi CHP’yi iktidara taşımak olan yönetime Balıkesir İl Örgütünün ihtiyacı vardır”

Savunduklarımız, anlayışımız ve duruşumuzla Balıkesir’in Birleştirici Gücü olan tek ekip biziz. Emin adımlarla her geçen gün güçlenerek bu onurlu mücadelemiz devam ediyor. Fikri hür vicdanı hür CHP delegelerinin vereceği karardan en ufak bir şüphemiz yok. Kazanan ‘Ortak Akıl’ olacaktır. Kazanan ‘Ortak Aklın’  temsilcisi biz olacağız.” Coşkun YAMAN

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ