Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÖRNEK DAVRANIŞ

ÖRNEK DAVRANIŞ
Reklam

Hayırsever Atay Kula’dan 112 Acil Sağlık Hizmetleri

İçin Anlamlı Bağış Geldi

 

 

Balıkesir’de ikamet eden hayırsever Atay Kula, ilimiz Altıeylül ilçesinde bulunan Altıeylül 5 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binasını yaptırarak anlamlı bir bağışta bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen protokol törenine İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Hayırsever Atay Kula ve saygıdeğer eşi Mehlinur hanım ile kızları Sibel hanım Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Refik Budak, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Vekili Dr. Nil Solmaz Köse, Sağlık, Acil Sağlık ve İlaç-Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Gökhan Taşkın ve Personel Destek Hizmetleri Başkanı Erol Dinçer katıldı.

Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, sağladıkları katkılarından dolayı hayırsever Atay Kula’ya teşekkür ederken yapmış olduğu açıklamada;

“Yapılan bu tür bağışlar, sağlığın korunması, geliştirilmesi ve vatandaşlarımızın acil sağlık hizmetlerine erişimi ile sunulan hizmetlerin niteliği ve hasta memnuniyetinin arttırılması açısından büyük katkı sağlamaktadır. Bu davranışın örnek olması, sağlık kurumlarının daha iyi hizmet sunmasına katkı sağlayan bağışların ve bu konudaki duyarlılığın artarak devam etmesini temenni ediyorum. İlimizde 112 acil sağlık hizmetleri, 49 istasyon 76 acil sağlık hizmetleri ambulansı ve 680 personeliyle hizmet sunmaktadır. 2018 yılında sadece acil çağrı merkezine gelen çağrılar doğrultusunda 123.503 vakayı olay yerlerinden hastanelere sevkini sağlamıştır. Sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplumun temini için tüm halkımızı sağlık hizmetlerine ihtiyaç duydukları anda hizmete kolayca ulaşabildikleri, düşük maliyetle etkin ve yaygın sağlık hizmeti sunulan aile sağlığı merkezlerimize davet ediyoruz” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ