Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ORGANLARIYLA İKİ KİŞİYE HAYAT VERDİ

ORGANLARIYLA İKİ  KİŞİYE HAYAT VERDİ

Beyin kanaması nedeni ile BALIKESİR ATATÜRK ŞEHİR HASTANESİ’ne gelen  ve  yoğun bakım servisine yatışı yapılan 87 yaşındaki K.G.’nin önceki gün beyin ölümü gerçekleşti. Hastane Organ ve Doku Nakil’in Koordinatörleri  Uzm.Dr.A.Ömer ATSAL ve Fuat ÇÖKEN’in kederli aile ile organ bağışı hususunda görüşmesi üzerine, hastanın ailesi annelerinin organlarının toprağa karışmasına izin vermelerinin doğru olmayacağını, bu organlar sayesinde birden fazla canın kurtulmasına vesile olmak istediklerini beyan ederek yakınlarının organlarını bağışlamayı kabul ettler.

İvedilikle Bursa   koordinasyon merkezi ile iletişime geçilerek beyin ölümü gerçekleşmiş olan 87 yaşındaki merhume N.K. ameliyata alındı ve hastamızın iki böbreği  organ nakli bekleyen 2 hastaya nakledilerek bu insanları yeniden hayata bağladı.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri konu ile ilgili olarak “Bu konuda olağanüstü duyarlılık gösteren 87 yaşındaki  rahmetli N.K. hanımefendinin ailesine şükranlarımızı sunarız. Yine bu organizasyonda emek sarfeden Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Personeline teşekkürü bir borç biliriz” dediler.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete