Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

OLMAZ OLSUN SİZİN GİBİ MÜTTEFİK

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Olmaz olsun sizin gibi müttefik, bizimle oynuyorlar. Süper gücün başında böyle birisi hiç yakışmıyor. Yalanda bu Trump da diz boyu. Bu kadar sözünden ne demek istediği anlaşılmayan bir lider gelmedi. Böyle kişi ile müttefikliği sürdürmek imkânsızdır. Çünkü bugün söylediğini ertesi gün unutup başka şey söylüyor.

Trump “Suriye’den çekilmenin zamanı geldi. Askerlerimiz Suriye’den çekiyoruz” dedi. Ben o zaman şöyle bir soru sormuştum: “Hangi askerleriniz çekiyorsunuz? Geri plandaki askerlerinizi mi? Yoksa cephedeki askerinizi mi?”

Çünkü yeni bir örgüt kurmuşlardı. Suriye demokratları örgütü kurdular. Bu örgüte eğitimi Amerikan askerleri veriyor. “Bu örgütün kuruluşunu tamamlamadan çekilmezler” demiştim. Bu garip TRUMP şimdi “ben hemen çekileceğiz demedim” diyor. Danışmanlarından BOLTON ağızlarındaki baklayı çıkardı. “Kürtleri kuruyun, ondan sonra çekileceğiz” dedi. Sizin 1500 TIR yardım ettiğiniz PYD ve YPG terör örgütüdür. Bu örgütün Kürtleri temsil ettiğini mi zannediyorsunuz? Kürtlerin bu örgütlere ihtiyacı yoktur. Türkiye Kürtlerle değil, terör örgütleri ile mücadele ediyor. PKK’nın geçmişini bir araştırın. Kürtleri nasıl katlettiklerini öğrenin. Köyleri bastılar beşikteki bebekleri bile katlettiler. Onun için PKK hiçbir zaman Kürtlerin temsilcisi olmamıştır. PYD ve YPG de Suriye’de PKK’nın koludur. Kürtler ile PKK’lıları karıştırarak hareket etmeniz bilgisizliğin ta kendisidir.

Ey kendini bilmez BOLTON Kürtler Türkiye’nin koruması altındadır. Bu BOLTON denen danışman birçok Müslüman ülkeyi dolaştı. Amaç bu ülkelerden Arap ordusu kurdurmak. Bu ordu sınırımız da oluşturulacak güvenli koridoruna yerleştirilecek. PYD ve YPG Fırat’ın doğusuna yerleşecek. Burada bir devlet kuracaklar. Bu bölge petrolün en çok olduğu bir bölgedir. Şimdi sınırımıza neden gözetleme kuleleri kurduklarını anladınız mı? Araplarda olan orduyu güvenlik koridoruna yerleştirecek. Biz devamlı Müslüman kardeşlerimiz dediğimiz ülkelerden hangileri bu Arap ordusuna asker verecek göreceğiz. Hattı zatında yukarıda bahsettiği Suriye Demokratlar örgütü bu amaç ile kurulmuştur. Bu örgüt PYD ve YPG’yi koruma amaçlı kurulmuştur. Arap ordusu bu örgüte takviye olacaktır. Bu kendini bilmez Amerika yönetimi Türkiye’yi oyuna getirmek istiyor. Bizimde incirlik hava üssünü ve kürecik radar üssü kozunu ortaya koymamız gerekir. Bilhassa kürecik radar üssü Amerika için çok önemlidir. Çünkü bütün orta doğuyu kontrol edebiliyor. Bu kürecik radar üssünün kurulmasının amacı İsrail’i koruma amaçlıdır. Amerika PYD ve YPG sayesinde Suriye’deki petrol yataklarını kendi amacı için kullanacaktır. Hem bize İŞİD’i temizleyin diyor, arkamızdan da kuyumuzu kazıyor. Olmaz olsun böyle müttefik. Bizim için müttefik kelimesini ağızlarından düşürmemelerinin tek sebebi. İncirlik hava üssü ile Kürecik radar üssüdür. Yaptıkları ortada böyle bir ülkeye müttefik demek mümkün müdür?  Bunlar binmeyeceği eşeğin önüne ot atmazlar. Bizim ittifak yaptığımız Rusya ve İran ne oldu? Üçlü ittifak yapmıştık? Bunların bir şey söylediğini duyan var mı? Hem Rusya hem de İran Esat’ın yanında. Biz Esat’ın karşısındayız. Rusya PYD ve YPG’ ye sıcak bakıyor. Bu konuda İran’ın tutumu ne olacak? Fakat İran’dan gelen PKK’lıların bu karmaşık bir dönemde askerlerimize saldırması ve bir askerimizi şehit etmeleri bana manidar geldi. Şu yapılan olayların sebebi GOP’UN gerçekleşmesi içindir. Artık bunu anlamamız gerekir. Müslüman ülkelerde ordu oluşturmalarının sebebi de budur. Bakalım Müslüman ülkelerden hangi ülkeler asker verecek. Biz ne kadar Arap ülkelerine Müslüman kardeşlerimiz diyoruz. Fakat Türkleri tarihte hiç sevmeyen ülkeler Araplardır. Bize şimdiye kadar toplu iğne başı kadar faydaları olmamıştır. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanıyan bir tek Arap ülkesi yoktur. Uluslararası toplantılarda bizim yanımızda oy kullanmamışlardır. Merak ediyorum bu Arap ordusuna hangi ülkeler asker verecek? Çünkü Arap ülkelerin çoğu Amerikan yanlısıdır. Bence bu Suriye olayının çözülmesinin tek yolu var. Madem Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasını istiyoruz. Suriye, Rusya, İran ve Türkiye işbirliği yapıp Amerika’yı Suriye den çıkarmak ve terör örgütlerini yok etmektir. Ancak bu mesele böyle çözülebilinir. Bu benim kendi düşüncemdir. Saygılarımla

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete