Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

OK’TAN YENİ AÇIKLAMA

OK’TAN YENİ AÇIKLAMA

İYİ Parti’den istifa eden İsmail Ok, açıklamasında bazı yerlerin “flu” kaldığını ve  yol arkadaşlarını  incittiği için yeni bir açıklamanın zaruri hale geldiğini belirtirken, yol arkadaşlarından ve CHP tabanından özür diledi. 

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un açıklaması şöyle:

“İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, HASAN SEYMEN’in ; Çözüm Süreci’nde ‘Denge Denetle Ağı’  denilen sivil toplum örgütünde görev aldığı; Türkiye Cumhuriyetini asimilasyon ile suçladığı görüntüleri ve yine Joe Biden ile yaptıkları toplantıların resimleri, 8 Ağustos tarihinde ulusal basında yer almaya başladı. Bu fikirleri savunan birinin, İYİ Parti içerisinde yer almasına başta  tüm şahsım ve milletvekillerimiz  olmak üzere parti tabanımız , teşkilatlarımız çok sert tepki gösterdi.Bütün bunlara rağmen görevden alınma sürecinde bir ay boyunca tereddüt edilmesi, şahsımda izahı mümkün olmayan ilk ve en derin kırılma noktasını oluşturmuştur. Hatta bu konu ile ilgili 3 Eylül 2019 tarihinde yazılı basın açıklaması yaptım.

Bu olayın hemen akabinde bu konu ile alakalı Genel Başkanımızdan randevu talep ettim. Ve bu görüşmede; böyle bir kişinin, her şeyi ortaya dökülmesine rağmen, bir ay boyunca görevden alınmasında yaşanan tereddütün, şahsımda GÜVEN SORUNU oluşturduğunu ifade ettim ve partinin yerelde ve genelde hiçbir siyasi faaliyetlerine katılmayacağımı ve yavaş yavaş geri planda kalarak ilk genel seçimlerde aktif siyaseti bırakacağımı, Sayın Genel Başkana ifade ettim. Yine bu görüşmede Meclis Başkanlık divanından ayrılmaya hazır olduğumu ifade ettiğimde, kendileri kararlı bir şekilde devam etmemi istedi.

Bu süre zarfı içerisinde milletvekili istişare toplantılarında seçmenlerimizin en büyük rahatsızlık duyduğu konu olan, CHP ve HDP yakınlaşmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirdim.

Bütün bu yaşananlara Başkanlık Divanı Üyeleri ve milletvekillerimiz şahit olmuştur.

Gelinen süreçte, Parti içerisinde savunduğum bu fikirler “UÇ FİKİR” olarak tarif edilmeye başlanmıştır.

Altı ay boyunca süren tüm bu yaşananların sonunda Genel Merkez tarafından ‘İstenmeyen Adam’ olarak ilan edildiğimi anladım.

Bunun en somut örneği de Meclis Başkanlık Divanı nöbetimin olduğu haftada, Genel Merkez tarafından  seçim bölgem Balıkesir’de 3 günlük program yapılması ve bu programa davet edilmemem; istenmeyişimizin kamuoyuna ilanı olmuştur.

Bu olay, sonunda  ilk genel seçime kadar devam etme kararımı sürdüremeyeceğimi üzüntü ile anlamış oldum.

Sürecin uzaması hem partiyi hem de şahsımı daha fazla yıpratacağı için son derece üzücü olan istifa kararını almak zorunda kaldım.

Ancak istifa beyanımda flu kalan bazı yerlerin yol arkadaşlarımı incittiği için bu açıklamayı yapmak, zaruret haline geldi.

İstifa beyanımda Sorosçu ( Denge Denetleme Ağı) olan Hasan SEYMEN ismini beyan etmemem, yol arkadaşlarımı töhmet altında bırakarak onları üzdüğümü fark ettim. Onun için de kendilerinden özür diliyorum.

CHP İÇİN NE DEDİ?

Açıklık getirmem gereken diğer bir konu ise; CHP  ve  kıymetli seçmenleri ile ilgilidir.

CHP seçmeni Balıkesir’de; 2009, 2014 ve 2019 yılları başta olmak üzere girdiğim bütün seçimlerde şahsımı desteklemiştir. Bunu inkar eden haramzadedir.

Ancak bilinmesini isterim ki CHP yönetiminin HDP ile olan yakınlaşması kendileri için ne kadar demokratik bir hak ise bu yakınlaşmadan duyduğum rahatsızlığı ifade etmem de şahsım için en demokratik haktır.

Daha önceki basın açıklamam maksadını aşacak şekilde yorumlanarak, CHP tabanını kırdıysam, incittiysem kendilerinden özür dilerim. Ömrümün son anına kadar CHP seçmeninin benim şahsımda değerli bir yeri olacağını da ifade etmek istiyorum.

İYİ PARTİYE MESAJ

Son olarak İYİ Partili arkadaşlarıma seslenerek  Yola çıktığımız ilk günleri hatırlamalarını istirham ediyorum.

17 Nisan Anayasa referandumunda inandığım doğruların peşinden gittiğim için  MHP’ den ihraç edildiğimi hatırlamalarını istiyorum. Bugün de inandığım doğruların peşinden gitmeye devam ediyorum.

İYİ partinin kurulma sürecinde tüm riskleri göze alarak bağımsız bir milletvekili olarak, Meral Akşener’e ve İYİ’ler hareketine kayıtsız ve şartsız destek verdiğimi hatırlamalarını istirham ederim.

Bu zorlu süreçleri ve çıkış rotamızı hiçbir zaman unutmadım ve unutmayacağım. Ancak geçen hafta yaptığım basın açıklaması maksadının dışında yorumlanması nedeniyle çok değer verdiğim yol arkadaşlarımı kırdığımı ve incittiğimi gördüm. Bu nedenle hepsinden özür diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hiçbir siyasi partiye katılmadan, dönemimi tamamlayarak aktif siyasi hayatımı noktalayacağımı tekraren kamuoyuna saygıyla ilan ediyorum.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ