Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

NEREDE İSE CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU SUÇLU OLACAK!

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Hadi diyelim hırsız suçluda ev sahibinin hiç mi suçu yok?

Bu saldırı olayını basit bir saldırı olarak görenler hatalarını kapatmaya çalışıyorlar. Toplumu bu kadar gerenlerin hiç mi suçu yok?

Saldırgan ne diyor?

“Haberlerde duyduklarımdan çok etkilendim. Onun için yumruğu vurdum pişmanın” diyor.

Bir cinayet vardır. Bir de cinayete teşebbüs vardır. O kadının Kılıçdaroğlu’nun arabasına o kadar büyük taş fırlatması cinayete teşebbüs değil midir? Ayrıca ayni kadının “yakın o evi, öldürün o Alevi’yi demesi cinayete teşebbüs değil midir?

Evi yaktıklarında evden kaç kişi kurtulacaktı? Gözaltına alınanların hepsi serbest kaldı. Tutuklu olan yalnız yumruk vuran kaldı.

Şimdi dininize imanınıza söyleyin. Bu olay iktidardaki kişilerden birisine olsaydı? Yine ayni şeyleri söyler miydiniz? Ayrıca tutuklananlar serbest kalır mıydı?

Tayyip Erdoğan “Gideceğin bir yere önce soracaksın. ‘Benim gelmemde bir sakınca var mı?’ diye. Ona göre gideceksin.”

Bu olayı yapan şehit ailesi değil ki? Orada bu olayı yapanlar sağdan soldan gelenler. Ayrıca provokatörler var işin içinde. Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu’na “sen ne yaptın ki bu adama sana yumruk vurdu” diyor.  Dam başında saksağan vur beline kazmayı. Sanki Kılıçdaroğlu bu adamla haşır neşir olmuş gibi söylenen bir söz.

Hadi diyelim ki? Kılıçdaroğlu şehit ailesine telefon etti sordu, “Cenazeye benim gelmemin bir mahzuru var mı?” diye! Şehidin ailesi “gelme diyebilir mi?” O şehit onların olduğu kadar Türk milletinin de şehididir. Burada sorgulanması gereken çok şey var. Toplumun bu kadar gerilmesine kim ve nasıl sebep oldular? İçişleri bakanı kendileri için aldırdığı olağan üstü tedbiri niçin aldırmadı?

Saldırgan ne diyor, “Televizyonlarda duyduğum sözler aklıma geldi. Birden sinirlendim. Yumruğu vurdum” diyor. Seçim propagandaları müddetince her yerde “ey Kılıçdaroğlu sen terör örgütleri ile işbirliği yapıyorsun” denilmedi mi?   Bütün muhalefete “bunlar illet, zillet” denilmedi mi? “Bunlar kandilden emir alıyor” denilmedi mi? “Bunlara 31 Mart’ta okkalı bir Osmanlı Tokat’ı vuracak mısın” denilmedi mi? İşte vurdular Osmanlı Tokat’ını. Siz vurun dediniz, onlar da vurdular.

Bu olay tarihimize kara bir leke olarak geçecektir.  Bu söylemlerin toplumu gerdiğini bilmiyor muydunuz? Milleti bu söylemlerle birbirine düşman edeceğini düşünmediniz mi? Bunları ne için söylediniz? 2-3 belediye fazla almak için değil mi? İki ortak seçim süreci boyunca bunları söyledi. Diğer seçimlerde millet inandı, fakat bu seçimde inanmadı.  O kadar ileri gidildi ki?  “Vatan hainlerine mi şehirleri teslim edeceğiz?” denildi. Birde bir beka sorunu çıkardılar ortaya. Fakat beka sorunun ne olduğunu söylemediler. Sonunda Devlet Bahçeli beka sorunun muhalefet olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz seçimlerde yalnız CHP hedef alınıyordu. Fakat bu seçimde, muhalefetin tamamı hedef alındı. Toplumu bu söylemler çok gerdi. Bakın bir arkadaşımın anlattığını anlatacağım: Senelerdir çok samimi olan bir arkadaşıma selam verdim. Selamımı almadı! Bana “31 Mart’a kadar görüşmeyelim” dedi.” Tamam arkadaşım! Öyle ise 31 Mart’tan sonra da görüşmeyelim” dedim ve arkadaşım ile arkadaşlığımızı bitirdik.

Görüyor musunuz? Ortamın gerilmesi vatandaşa nasıl yansıyor? Bu ortamı gererek oy alacaklarını zannedenler bu seçimde hüsrana uğradılar. Toplum gerildiği ile kaldı. Senelerin arkadaşlığını bitirecek kadar ortam gerilmiş. Şimdi iki ortak biz nerede hata yaptıkta bu toplumu bu kadar gerdik diye düşünmeler gerekir. Bu saldırı olayının sebebi işte toplumun gerilmesinin nelere mal olduğunun göstergesidir. Bakalım bu saldırı olayından neler çıkacak? Muhalefet bu saldırı olayının aydınlatılması için araştırma komisyonu kurulması için önerge verecek. Göreceksiniz AKP ve MHP bu önergeye ret oyu vereceklerdir. Bu saldırı öyle böyle bir saldırı değildir. Hadi görelim oylamada kimler ret oyu verecek? Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKİM DİYENE!

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ