Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“Nefes Aldıracak”

“Nefes Aldıracak”

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Balıkesir Şube Başkanı Eşref Koçak, devlete borcunu yapılandırıp peşin ödeyenlerin hak ediş ödemelerini alacağını, teşvik ve desteklerden yararlanabileceğini açıkladı. Koçak, eksik ödemede yapılandırmanın bozulmayacağını ifade ederek, para cezalarının yüzde 72.3’e kadar indirileceğini müjdeledi.

“İş Dünyasının Üzerindeki Yükler Hafifletecek”

Milyonlarca vatandaşı rahatlatan yapılandırmanın, iş dünyasının üzerindeki yükleri de hafifleteceğini anlatan Koçak, “Devlete olan borçlarını yapılandırıp peşin ödeyenler borcu yoktur yazısı ile birlikte hak ediş ödemelerini alabilecek, ihalelere katılabilecek. Devlet yardımı, teşvik ve desteklerden yararlanabilecek. Taksitle ödemenin tercih edilmesi durumunda ilk iki taksitin süresinde ve tam ödenmesi koşuluyla da aynı haklar geçerli olacak. İş dünyasının üzerindeki yükleri de hafifletecek. Rücu ve yersiz ödemelerde faizler temizlenecek, 10 liralık eksik ödemede yapılandırma bozulmayacak” diye konuştu.

“Faiz Yükü Düşecek”

Koçak, açıklamasında yasal düzenleme öncesi çıkan rücu ve yersiz ödemelere ilişkin alacakların yapılandırılması durumunda yasal faiz uygulanmayacağını, kanuni faiz uygulanan sürenin başlangıcından yasanın yayım tarihine kadar geçen süre için Yİ-ÜFE uygulanacağını belirtti.

Cezalarda Büyük İndirim

Yapılandırma düzenlemesinin, 31 Ağustos 2020’den önce yapılan tespitlere istinaden tahakkuk edip 31 Aralık tarihine kadar kesinleşen idari para cezalarını da kapsadığını anlatan Koçak, “İdari para cezalarının yapılandırılması durumunda önce borç aslının yüzde 50’si ile borç aslına uygulanan gecikme cezası ve zammı silinecek” diye konuştu. YAŞAM

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete