Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

NE VARSA HIRVATLARDA VAR

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

İlk yarının son karşılaşmasında , ligin en zayıf takımlardan Osmanlı Spor ile puanlar paylaşıldı. Rakip eski günlerini mumla arıyor. Transfer yasağından dolayı büyük çoğunluğu U 21’den gelen gençlerden oluşan bir takım. Sadece iki oyuncu sağ kanatta Ayuk ve benim çok beğendiğim, her hocanın takımında görmek istediği fırsatçı Merthan. Zaten golde de bu iki oyuncunun imzası var. Bir çok tartışmalı pozisyonun yaşandığı müsabakada beraberliği Balkes , son dakikada Mrsic’in penaltı pozisyonunu kendisinin yaratıp yine kendisinin gole çevirmesi ile bir puanı hanesine yazdırdı.
Beş sezon evvel takıma kazandırılan oynadıkları futbol ile herkesin gönlünde taht kuran Hırvat Vukovic ve Glumac’dan sonra , sezon başında yapılan en iyi ve tek olumlu transfer yine vatandaşları olan Mrsic dünkü karşılaşmada maçın yıldızıydı.
Doksan dakika boyunca sahada basmadık yer bırakmadı. Tecrübesi ve oynadığı futbol ile bir puanın alınmasında büyük pay sahibi oldu. Bundan böyle transferlerin Hırvatistan’dan yapılması en mantıklısı. İki kaliteli oyuncunun takımdan ayrılması ile oynayan oyuncularda moral bozukluğu gözlendi.
Eğer ayrılmalar devam ederse yolun sonu karanlık. İlerleyen günlerde neler olacak , tüm Balkes taraftarları gibi bizlerde merakla bekliyoruz.
Ali hocanın gitmesinden bu yana dört karşılamadan üç beraberlik bir galibiyet çıktı. Doğa İşeri’nin iki hafta oynamayıp yanlıştan dönülüp doğru bulundu derken , dünkü müsabakada yine yanlış tercihler devam etti.
1) Batuhan’dan yani ters ayaktan sağ bek yaratmak yerine daha önce sağ bek oynayan ve oynayabilen Oğuzhan Çapar ve Kağan Kayalıdan yararlanmak gerekirdi.
2) Sakat ve cezalı olmadığı sürece Furkan Çil yedek oturtup Hodzici direk oynatmak büyük bir hatadır. ikinci yarıya hiç bir varlık gösteremeyen Hodzic çıkıp Furkanı oyuna alır diye bekledik. alınmadığı gibi Hodzic kırmızı kartı görüp takımını bir kişi eksik bıraktı( biz tahmin ettik ama teknik heyet göremedi)
3) İlk yarının sonlarına doğru mecburiyetten oyuna alınan Cenk’i , ikinci yarının ortalarında çıkartmak ve yerine giren oyuncunun alınması nasıl bir taktik anlayışıdır onu pek anlayamadım.
4) Hücum gücü en yüksek olan Foxi’ninde kadroda olmamasını merak ediyorum. İkinci yarının ilk dört haftası zorlu rakiplerle. Eğer ideal kadro bozulup üstünde fazla ve yanlış oynamalar olursa , bundan herkes zarar görür benden uyarması. ” DOĞRU TESBİT , DOĞRU TEDAVİYİ GEREKTİRİR. FUTBOLDA TAKTİK BİLMEKTEN ÖTE , FELSEFE BİLMEK ÖNEMLİDİR…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
NE VARSA HIRVATLARDA VAR - 31 Aralık 2019
DOĞA İŞERİ - 24 Aralık 2019
EGE DERBİSİNDE GOL YOK - 17 Aralık 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ