Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

NE SUÇSUZLAR, NE GÜNAHSIZLAR

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Tarih boyu şu iki olgu insanoğlunun zaafını tespit etmiştir. Din ve milliyetçilik.
Evet, insanoğlunun zaafını çok iyi bilip yönlendiren şer güçler, dini ve milli duyguları dışişlerinde kullandılar ve halende kullanmaktadırlar. Malum El-Kaide terör örgütünü ABD’leri kurmuş ve Afganistan’da karşı kullanılmış, miadı dolunca da örgütün liderini öldürüp, okyanusa atmışlar.
Evet, ABD’leri başta Türkiye olmak üzere tüm müttefiklerini ortada bırakılmıştır. DAEŞ’in canavarlıklarını dünyaya izletip onu yok etme bahanesiyle de PKK-YPG’nin önünü açıp onlarla Suriye’de çalışmalarını sürdürmüştür. Onların bu tavrı, İsrail’in bir oyunudur. Ancak Türkiye’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı harekatıyla hem PYD-PKK’nın hem de İsrail’in oyunları bozulmuştur. ABD, dün olduğu gibi bugünde ve hiçbir zamanda sözünde durmaz. Yahudi’nin tabiatıdır bu. Nitekim ABD PKK-PYD unsurlarının 20 kilometrekarelik alanın asapısına çekildiğini ve tüm tahkimatlarını tahrip ettiklerini bize bildirmiş ama bunların çekilmelerinin doğru olmadığı görülmüştür. Ama ABD’nin bunları hala koruduğu görülmekte olduğu açıkça ortadadır. Yani görüldüğü gibi birileri sürekli tuzak kuracak biz bozacağız. Zaten ABD’nin Suriye’deki yegane bahanesi DEAŞ’tir. Onun için Suriye’deki varlığını ABD’ne borçludur. Ne diyelim, arayan bulur. ABD’nin aradığı ise beladan başka bir şey değildir. Ancak FETÖ’nün medya yapılanmasında kullandığı gazeteci-yazar sıfatlı hainler ve gafiller nedense bir bir tahliye oluyor. Darbe girişimini 251 şehit vererek çıplak elleriyle durduran aziz milletimiz son derece üzgün ve kırgın haliyle vatan uğruna toprağa verdikleri kahraman evlatlarını sadece özlemiyor. Çünkü bu insanlar her birinin vebalini ayrı ayrı üzerlerinde hissediyorlar. Milletimiz vicdanında bunca üzüntü kaynağı meydana getiren kişilerin, Türk Milleti adına hüküm veren mahkemelerimizce bazılarının salıverilmesi ve aramıza karıştırılması elbette can sıkıcı, onur kırıcıdır. Zira FETÖ dünyanın en sinsi, en hain terör örgütüdür. Aklı olup da aksini düşünen varsa, onlar ya ahmaktır, ya haindir. Yani darbe suçunu organize edip karılanlar ölesiye kadar hapiste kalmalıdır. Ayrıca yardım edenlerde yardım oranında hapiste kalmalıdır. Bu arada PKK/DEAŞ/DHKPC gibi örgütlerde aynı ceza içinde olmalıdır.
Evet, Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk yanlışlıklar kendi içinde düzeltilir ve düzeltilmelidir. Bu konularda üzüntüye ve ümitsizliğe gerek yoktur. Zira milletimiz o hainleri, tankları, topları varken yenmiştir. Bu hainlerin içinde öyleleri de vardır ki, yaptıklarından utanç duymadıkları gibi af bile dilemiyorum diyenler olmuştur. Yani ben yanıldım, pişmanım, affedin, beni bu utançtan azledin diyen yoktur. Yani bunları sadece affetmemek değil, lanetlemeyi bile enselerinden eksik etmemek gerekir kanaatindeyim.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ