Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MUSTAFA SARIGÜL: MİLLETİN İKTİDARI VATANDAŞIN HÜKUMETİ OLACAĞIZ

MUSTAFA SARIGÜL: MİLLETİN İKTİDARI VATANDAŞIN HÜKUMETİ OLACAĞIZ

Türkiye Değişim Partisi Balıkesir İl Başkanlığı’nın dün açılışına katılan Genel Başkan Mustafa Sarıgül, parti binasını büyük bir coşkuyla açtı.

2020 Aralık 2020’de resmi olarak Mustafa Sarıgül’ün önderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi, geçtiğimiz gün Balıkesir’de açılan İl Başkanlığı açılışına katıldı. Açılışta vatandaşlara konuşan Sarıgül milletin iktidarı ve vatandaşın hükümeti olacağız dedi.

Sarıgül yaptıkları açılışta kurduğu partisinin amacını şu şekilde anlattı “Atatürk ilkelerini savunan, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen, bir demokratik kitle partisidir!”

Sarıgül, yaptığı açıklamalarda ülkedeki kutuplaşmaya ve gerginliğe son vereceğini ifade etti. Mustafa Sarıgül “Türkiye Değişim Partisi, ülkemizde kutuplaşmaya ve gerginliğe son verecektir Partimiz demokratik bir kalkınma hareketidir. Davamız şefkat gayemiz ülkemizin mutluluğudur. İnsanlığa saygıyı, millet ve ülke sevgisini, ülkemizin bağımsızlığını, onurunu her zaman hem öğreteceğiz hem de koruyacağız” dedi.

GENEL BAŞKAN SARIGÜL “BALIKESİR TURİZMİN MERKEZİ OLACAK”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, konuşmasında ilimizin coğrafi olarak mükemmel konumda olduğunu dile getirdi. Genel Başkan Sarıgül “Balıkesir coğrafi olarak muazzam bir konumda, Ayvalık körfezi ve Marmara kıyıları bir zamanlar en cazip tatil yöreleriydi ama yapılması gereken hamleler yapılmadığı için Çeşme, Bodrum, Marmaris öne geçti bu kente yeni bir turizm vizyonu getireceğiz. Kazdağları sadece ülkemiz için değil, dünyaca önemli bir yer. Kazdağlarını maden yatağı değil, oksijen deposu olarak görmeliyiz tüm dünyayı Kazdağları’nda misafir edip, sağlık turizminin merkezi yapmalıyız.

SARIGÜL: “ŞEHRİN ETİNİ SÜTÜNÜ MARKA YAPMAK GEREKİYOR”

Genel Başkan Sarıgül, Balıkesir’in coğrafi ve turizm özelliklerinin yanı sıra Türkiye’nin en lezzetli etleri ve sütlerinin Balıkesir’de üretildiğini belirterek şunları söyledi “Balıkesir koyunu, Balıkesir kuzusu bir lezzet deposudur. Balıkesir etini, sütünü marka yapmak lazım bunun için de üreticiyi desteklemek gerekiyor Balıkesir üretmezse, Türkiye aç kalır Balıkesir’in lezzetlerini dünya markası yapacağız. Balıkesir’in zeytini de sahipsiz. Ayvalık’ı zeytincilikte dünya markası yapacağız. Bin yıllık zeytin ağaçlarıyla, Ayvalık körfez bölgesi zeytinciliğin tarihini temsil ediyor buralarda üretilen zeytin ve zeytinyağı uluslararası pazarlarda hakkıyla pazarlanamıyor, zeytin üretici, zeytinyağı fabrikaları maliyetinin altında üretim yapıyor. Planlama yok, program yok, destek yok. Çiftçimizle, sanayicimizle bir araya gelip zeytinimizi dünya markası yapmak için gereken her şeyi yapacağız binlerce yıllık zeytincilik tarihimizi tüm dünyaya tanıtacağız.”

18 YAŞINA KADAR İNTERNET ÜCRETSİZ OLACAK

Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi iktidarında gençlere yönelik çalışmalar yapacağını, 18 yaşına kadar interneti kullanmanın ücretsiz olacağını belirterek “Türkiye Değişim Partisi iktidarında, 18 yaşına kadar internet ücretsiz olacak, yurt parası, eğitime katkı parası asla ödemeyeceksiniz. 18 yaşına kadar ülkemizdeki bütün gençleri yurtdışına göndermek, görüşlerini ve ufkunu açmak en büyük görevim olacak. Türkiye Değişim Partisi iktidarında, işsiz genç kalmayacak, çiftçi genç, esnaf genç son derece mutlu olacak. Gençler olmadan ülkemizi kalkındıramayız” dedi.

Sarıgül yaptığı açıklamaların ardından kurdele kesimiyle beraber Türkiye Değişim Partisi’nin Balıkesir İl Başkanlığı’nı büyük bir coşkuyla açılışını gerçekleştirdi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete