Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Müftü Topçan hakkında suç duyurusu

Müftü Topçan hakkında suç duyurusu

“MİLLİ PİYANGO DOMUZ ETİ İLE EŞDEĞER” SÖZÜNE SUÇ DUYURUSU..

MİLLİ PİYANGOCU HAYDAR’DAN

MÜFTÜYE HAKARET DAVASI!..

Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan’ın “Milli Piyango domuz eti ile eşdeğerdir” şeklinde bir ajansa demeç vermesi tepki yaratmıştı. Piyangodan gelecek paranın haram ve de bereketinin olmadığını ifade eden Topcan’a dün Balıkesir’deki bir seyyar piyango bayii suç duyurusunda bulunarak hakaret davası açtı.

Ekmeğini milli piyangodan kazandığını söyleyen piyangocu Haydar Efeyurtlu,  piyango satışı ile ilgili Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın piyango ve şans oyunlarını domuz eti ile eş değer olarak nitelendirmesi üzerine soluğu Savcılıkta aldı ve suç duyurusunda bulundu.

Haydar Efeyurtlu “T.C. hukuk devletinin Millli Piyango İdaresi resmi kurumdur. Ona mütakip yaptığı bütün faaliyetler yasaldır. Şans oyunları ile ilgili müftünün yaptığı basın açıklaması halkı Milli Piyango idaresine karşı kin ve düşmanlığa sevk etmiştir. T.C. hukuk devletinin kurallarını hiçe saymıştır. Milli Piyango çalışanlarını domuz eti satıcısı vasfına koymuştur. Biz milli piyango bayileri domuz eti satıcısı değiliz” diyerek kendisini esefle kınadığını söyledi.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete